قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی:

آزمون‌های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی فردا برگزار می‌شود/ توزیع کارت آزمون امروز ادامه دارد

دکتر سیدحسن امامی رضوی

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از برگزاری شصت و سومین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی امین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی در تاریخ هجدهم شهریور ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکتر حسن امامی رضوی اظهار داشت: توزیع کارت آزمونهای دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی سال 95 که از روز گذشته آغاز شده است تا امروز 17 شهریورماه نیز از طریق سایت sanjeshp.ir صورت می گیرد و محل برگزاری آزمون دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد بود.ضمن اینکه محل آزمونهای OSCE مربوطه نیز متعاقباً در سایت سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

وی در ادامه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی از بروز رسانی تمامی برنامه های آموزشی تا پایان سال 95 در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی خبر داد و خاطر نشان کرد: در این راستا برنامه آموزشی دوره تکمیلی تخصصی جراحی درون بین و دوره فوق تخصصی گوارش و کبد بالغین در اولویت  این دبیرخانه قرار گرفت که باتشکیل کمیته تدوین این برنامه ها نسبت به تهیه برنامه آموزشی اولیه این دوره ها اقدام شد.

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در ادامه با اشاره به اهمیت نحوه آموزش دستیاری رشته های تخصصی در دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بویژه در رشته های تخصصی نوروسرجی، زنان و زایمان و ارتوپدی عنوان داشت : ارزشیابی رشته های فوق الذکر در دستور کار دبیرخانه این شورا قرار دارد که در این راستا در تیرماه سالجاری این دبیرخانه از رشته تخصصی نوروسرجی در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی و همچنین فیلدهای آموزشی دانشگاههای فوق با حضور اساتید محترم هیات ممتحنه دانشنامه رشته های تخصصی فوق الذکر بازدید بعمل آورد.

وی در ادامه به ارزشیابی فیلدهای آموزشی رشته تخصصی زنان و زایمان در دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و افزود: در هفته گذشته از کلیه فیلدهای تخصصی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مشهد در رشته های تخصصی مربوطه بازدید بعمل آمده و توسط اعضای هیات ممتحنه مورد ارزشیابی قرار گرفت.

دکتر امامی رضوی با اشاره به بازدید از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در روزهای 20 و 21 مردادماه با حضور معاون ارزشیابی و اعتباربخشی این دبیرخانه و اعضای هیات علمی و هیات ممتحنه از بررسی تاسیس رشته فوق تخصصی ریه اطفال خبر داد و اظهار داشت :بعد از بازدید از بیمارستانها و مراکز درمانی اصفهان نسبت به تشکیل جلسه با نمایندگان دستیاران هر رشته اقدام شد ضمن اینکه کلاس آموزشی PMPبه منظور ارتقاء کیفیت آموزشی اعضای هیات علمی برگزار شد.

وی در پایان از برگزاری کارگاه مدیریت استرس روزهای 30 و 31 مرداد ماه برای کارشناسان حوزه معاونت آموزشی و دبیرخانه شورای تخصصی خبرداد و گفت : در این کارگاه در خصوص عوامل موثر بر استرس و نحوه کنترل استرس در شرایط مختلف بحث و بررسی صورت گرفت که کارشناسان شرکت کننده ضمن اظهار رضایت استمرار این کارگاهها را خواستار شدند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین