گزارش «نسیم آنلاین» از تداوم حضور بازمانده‌های دوره صفدر حسینی در صندوق توسعه ملی؛

مدیر نجومی بگیر همچنان در صندوق توسعه ملی حضور دارد!/ بی‌توجهی "دوست حسینی" به حضور مدیران متخلف در صندوق!

نهاوندیان و صفدر حسینی

برخی از مدیران نجومی بگیر که از دوران سید صفدر حسینی در این صندوق مشغول به کار شده اند، همچنان در نهاد حضور دارند و دوست حسینی تلاشی برای برکناری آنها انجام نداده است.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: انگار قرار نیست، دست مدیران نجومی بگیر به این زودی‌ها از بیت المال کوتاه شود. چند ماه است که افشای فیش‌های حقوقی نجومی برخی از مدیران دولت یازدهم جامعه را تحت تاثیر قرار داده و حتی مقامات رده بالای کشور نسبت به آن واکنش نشان داده و خواستار برخورد با این موضوع شده اند. اما از گوشه و کنار شنیده می شود که این افراد همچنان در دولت تدبیر و امید مشغول به فعالیتند و کسی با آنها کاری ندارد!

به گزارش «نسیم آنلاین»، یکی از بخش‌هایی که طی ماه‌های اخیر به دلیل افشای فیش حقوقی مدیرانش با هرج و مرج رو به رو شده، صندوق توسعه ملی است. حسن روحانی در بدو به دست گرفتن سکان قوه مجریه سید صفدر حسینی وزیر اقتصاد دولت اصلاحات را به عنوان رئیس این صندوق انتخاب کرد. صفدر حسینی هم در حدود سه سال حضور خود در این نهاد مهم و فراقوه ای حقوق خود و مدیرانش را به شکل سرسام آوری افزایش داد و تا نزدیک 60 میلیون تومان رساند. همچنین وزیر اقتصاد دولت اصلاحات به همراه هیات امنای صندوق توسعه ملی از وامهای کلان چند صد میلیونیِ کم بهره هم در این صندوق بهره مند شده اند.

انتشار اخبار این تخلفات و سواستفاده‌ها، رئیس جمهور را مجبور کرد که صفدر حسینی و هیات امنای صندوق را برکنار کند و اعضای جدیدی را به عنوان هیات امنای صندوق توسعه ملی انتخاب کند. احمد دوست حسینی که پیش از این در وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان معاون نعمت زاده فعالیت می‌کرد به عنوان رئیس جدید صندوق توسعه ملی از روحانی حکم گرفت و اعضای جدید صندوق هم انتخاب شدند، اما ظاهرا هیچ چیز در این نهاد مهم تغیر نکرد.

بازمانده‌های دوران صفدر حسینی همچنان در صندوق حقوق نجومی می‌گیرند!

براساس اطلاعاتی که به دست خبرنگار «نسیم آنلاین» رسیده برخی از مدیران نجومی بگیر که از دوران سید صفدر حسینی در این صندوق مشغول به کار شده اند، همچنان در این نهاد مهم اقتصادی حضور دارند و دوست حسینی تلاشی برای برکناری آنها انجام نداده است!

شخصی به نام "گ" که از مدیران رده بالای صندوق توسعه ملی به حساب می آید و «نسیم آنلاین» پیش از این فیش حقوقی وی را منتشر کرده بود، همچنان در این نهاد مشغول به فعالیت است. گفتنی است یافته های خبرنگار «نسیم آنلاین» نشان می دهد که بعد از انتشار فیش حقوقی، وی چهار روز به مرخصی رفت و بعد از آن به محل کار خود بازگشت و تا امروز مشغول فعالیت در یکی از معاونتهای مهم صندوق توسعه ملی است. همچنین آقای "م" که از دوستان صمیمی صفدر حسینی بوده و از دوران وزارت در کنار وزیر اقتصاد دولت اصلاحات فعالیت می‌کرده هم به عنوان یکی دیگر از مدیران نجومی بگیر همچنان در این نهاد و در یکی از بخشهای مهم مشغول به فعالیت است.

باید دید احمد دوست حسینی که حدود یک ماه است به ساختمان صندوق توسعه ملی رفته چه زمانی حکم به برکناری این مدیران نجومی بگیر می‌دهد؟

حضور این مدیران نجومی بگیر در مناصب دولتی روز گذشته با واکنش آیت الله جنتی خطیب نماز جمعه تهران هم رو به رو شد. رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که " صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد" از عدم نظارت مجلس بر صندوق توسعه ملی انتقاد کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در دیدار اخیرشان با اعضای هیات دولت تصریح کردند که "نباید از موضوع حقوق‌های نجومی به‌آسانی عبور کرد زیرا اعتماد مردم در این قضیه ضربه‌ی فراوانی خورده است. مردم و جوانان تحصیلکرده، دریافت‌های خود را با این دریافت‌های غیرعادلانه مقایسه می‌کنند."

باید دید مدیر جدید صندوق توسعه ملی و دیگر مسئولان دولت تدبیر و امید همچنان قصد دارند در برابر حضور این افراد متخلف در صندوق توسعه ملی سکوت کنند؟

ارسال نظر

 • کریم اقتداری شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴:۲۹
  پاسخ 0 |

  با توجه به اینکه آقای دوست حسینی رییس هیات عامل صندوق است و صندوق با هیات عامل اداره میشود بسیار روشن است که تمامی اعضای هیات عامل جدید هم رفیق صفدر حسینی هستند و هیچ اعتقاد و التزام عملی به فرامین و خواسته های مقام معظم رهبری ندارند و گرنه حتی یکروز ادامه حضور مدیران نجومی صندوق را پس از این همه عتاب و خطاب مقام رهبری و بزرگان نظام تحمل نمیکردند. آقای دوست حسینی امتحان خوبی پس ندادند.

 • قائد امینى جعفر شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰:۲۸
  پاسخ 0 |

  عقده‌اى‌هاى تنگ نظر عده‌اى مملکت را خوردن مانند رفقاى خودتون مثل "ب ز" ولى شما با تنگ نظرى دنبال حقوقهاى شناسنامه دار و قانونى هستید خجالت بکشید

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین