"ارمغان مهر"، طرح مهربانی به دانش آموزان محروم کشور

طرحی برای مهربان‌تر شدن

ارمغان مهر

ارمغان مهر طرحی است برای مهربان‌تر شدن، یک ایده ساده اما حساب‌شده که می‌آموزد تا به دنیا و کودکان نیازمند در آستانه فصل بازگشایی مدارس مهربان‌تر نگاه کرد .

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، این طرح دریچه ورود به ذهن کودکانی است که امسال مهر هم نمی‌توانند کیف و کفش نو بخرند، خیلی از بچه‌هایی که نه در مدارس شاهد درس می‌خوانند، نه در مدارس تیزهوشان و نمونه و ....، بلکه در مدرسه‌هایی عادی، گاهی درون شهر، چندتایی هم بیرون شهر، در فاصله‌هایی که نه نزدیک است و نه دور، فاصله‌هایی که هیچ‌وقت هیچ مسئول استانی و شهری فکر طی کردن آن را هم به ذهنش خطور نمی‌دهد.

مدرسه‌هایی که در میانه‌ی راه، در روستا و آبادی حاشیه‌ی جاده‌ها، یا نقاطی کمی دورتر از جاده اصلی قرارگرفته‌اند، مدرسه‌هایی که بچه‌هایش گاهی به‌ علت نداشتن، از تحصیل بازمی‌مانند.

اما ارمغان مهر ، طرحی است که هدایایش فارغ از چه و چگونه بودنشان دانش آموزان محروم را مهربان‌تر می‌کند برای شروعی متفاوت با نگاهی متفاوت به جمعیت هلال‌احمر و فعالیت‌های انسان دوستانه‌اش. این هدایا همان لوازم بهداشتی و دفتر و مدادهای معمولی که دانش آموزان در یک سال تحصیلی به آن‌ها نیاز دارند اما در ذات این بسته‌ها یک تفاوت مهم وجود دارد. آن‌هم این‌که جدای از کاربرد اصلی‌شان، دوست داشتن و به فکر همنوع بودن را در ضمیر ناخودآگاه این کودکان زنده می‌کنند.

خیرین و داوطلبان که در این طرح مشارکت می‌کنند همه هم‌وغمشان نگاهی نو به ملزومات تحصیلی دانش آموزان است . نگاهی که فراتر از یک رفع نیاز ساده و همیشگی باشد و نشانه‌های آن تا همیشه در جان و روح کودکان پایدار بماند. نگاهی که زائیده عشق و کمک به همنوع است و هدف آن تکثیر مهربانی در لایه‌لایه‌های جامعه ماشینی امروز است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین