نگرانی هند از رزمایش مشترک روسیه و پاکستان

رزمایش

"کاپلوف"، رئیس اداره دوم وزارت خارجه روسیه گفت که هیچ دلیلی برای نگرانی هند از رزمایش مشترک روسیه و پاکستان وجود ندارد، چرا که این رزمایش‌ها اصلا در اراضی مورد اختلاف دو طرف صورت نگرفته است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، کاپلوف جمعه به خبرگزاری "نووستی" گفت: "آنچه هند آن را اقدامات تحریک آمیز خوانده است، در واقع رزمایش های سالانه مشترک بین ارتش روسیه و ارتش پاکستان است. طرف هندی درباره این رزمایش ها ابراز نگرانی کرده چون بیم آن دارد که این رزمایش در خاک پاکستان – که از نظر هندی ها اراضی مورد اختلاف در چارچوب اختلافات مرزی بین دو کشور است – صورت گیرد. وزارت دفاع روسیه اطلاعاتی در اختیار ما قرار داده است که نشان می دهند این رزمایش ها در مناطق مورد اختلاف صورت نگرفته بلکه منطقه ای که برای این عملیات انتخاب شده است از اراضی مورد اختلاف فاصله دارند. بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی هند وجود ندارد."

العالم گزارش داد: به نوشته روسیا الیوم، پیش از این روزنامه هندی Economic Times نوشته بود اقدام روسیه در انتقال بالگردهایش به پاکستان و رزمایش های نظامی روسیه نگرانی دهلی نو را برانگیخته است و مقامات هندی مراتب نارضایتی خود از این مسأله را به اطلاع مسکو رسانده بودند.

منابع رسانه ای هند ابراز امیدواری کرده بودند که روسیه از اتخاذ هر گونه تصمیمی که به منافع امنیتی هند آسیب بزند، خودداری کند. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که مختصات مناطقی را قرار است رزمایش مشترک روسیه و پاکستان در آنجا برگزار شود، به هند اطلاع داده است.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرده بود که نگرانی های کنونی هند، بر کنفراس سران روسیه و هند که قرار است به زودی برگزار شود؛ و نیز کنفرانس سران گروه "بریکس" هیچ تأثیر منفی نخواهد داشت.

گفتنی است رزمایش های تاکتیکی "دوستی - 2016" بین روسیه و پاکستان، در 24 سپتامبر (سوم مهر) در دانشکده نظامی پاکستانی "راتو" و مرکز آماده سازی نیروهای ویژه در شهرک پاکستانی "چیرات" آغاز شده و تا 7 اکتبر (16 مهر) ادامه خواهد داشت.

این رزمایش در چارچوب توسعه همکاری بین نیروهای مسلح روسیه و پاکستان برگزار می شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین