هیچ دولتمردی حاضر به پاسخگویی درباره گرانی مرغ نیست

سکوت دولتمردان یازدهم درباره گرانی مرغ به ۹۰ روز رسید/ مردم سه ماه است مرغ ۸۰۰۰ تومانی می‌خورند!

گرانی مرغ

بررسی‌ها از بازار محصولات پروتئینی نشان می‌دهد که گران فروشی گوشت مرغ در سطح شهر ادامه دارد و هر کیلوگرم گوشت مرغ بیش از ۸۰۰۰ تومان در بازار مصرف عرضه می‌شود؛ یعنی حداقل ۸۰۰ تومان گران‌تر از نرخ مصوب وزارت جهاد کشاورزی.

به گزارش «نسیم آنلاین» بررسی‌ها از بازار محصولات پروتئینی نشان می‌دهد که گران فروشی گوشت مرغ در سطح شهر ادامه دارد و هر کیلوگرم گوشت مرغ بیش از ۸۰۰۰ تومان در بازار مصرف عرضه می‌شود؛ یعنی حداقل ۸۰۰ تومان گران‌تر از نرخ مصوب وزارت جهاد کشاورزی.

آخرین بررسی‌ها از بازار گوشت مرغ نشان می‌دهد که قیمت‌ها همچنان بیش از سقف تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی است.  

در سه ماه نخست سال جاری و تا پایان ماه رمضان، گوشت مرغ از با ثبات‌ترین محصولات در بازار مواد غذایی محسوب می‌شد و حتی در مقاطعی قیمت آن روند کاهشی هم پیدا کرد؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط ۵۸۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شد اما از اواخر تیر ماه این روند تغییر کرد و قیمت مرغ روند افزایشی به خود گرفت.

با وجود آنکه وزارت جهاد کشاورزی در آخرین اظهارنظرهای خود سقف قیمت را برای گوشت مرغ حداکثر  ۷۲۰۰ تومان اعلام و تصریح کرده که فروش بیشتر از آن گران فروشی محسوب می‌شود، بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ مانند حدود دو ماه گذشته بیش از این سقف تعیین شده در سطح شهر عرضه می‌شود و طبق آخرین مشاهدات قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ ۸۱۰۰ تومان است.  

بررسی‌هایی که خلاف ادعای مدیرعامل اتحادیه مرغداران را ثابت می‌کند، چراکه وی به تازگی عنوان کرده که قیمت مرغ در بازار ثبات پیدا کرده است. به گفته کمالی سروستانی قیمت گوشت مرغ در بازار ثبات پیدا کرده و در برخی مناطق که با نوسان قیمت همراه است شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه دولتی ذخایر استراتژیک گوشت مرغ منجمد می‌کند.

بر اساس بررسی‌های میدانی، متوسط قیمت برخی اقلام مختلف گوشت مرغ به این شرح است: هر کیلوگرم گوشت مرغ ۸۱۰۰ تومان، سینه جوجه کبابی کیلویی ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان، جوجه با کتف کیلویی ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان، سینه مرغ کیلویی ۹۰۰۰ تومان و  ران مرغ کیلویی ۸۴۰۰ تومان. همچنین بال مرغ کیلویی ۹۱۰۰ تومان، کتف کیلویی ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان، گردن مرغ ۴۲۰۰ تومان و همچنین هر کیلوگرم مرغ سبز به عنوان گران‌ترین نوع مرغ کیلویی ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می‌شود.

 روند افزایشی قیمت گوشت مرغ از اواخر تیرماه آغاز شده و دلایلی همچون افزایش قیمت خوراک مرغ و افزایش قیمت جوجه یکروزه برای آن مطرح شد که به نظر می‌رشد با توجه به تعادل در بازار خوراک طیور و فراوانی عرضه این موضوعات تاثیری در بازار گوشت مرغ ندارند و طبق اذعان مسئولان وزارت کشاورزی و بر اساس آنالیز قیمتی که این وزارتخانه با توجه به هزینه‌های موجود انجام داده است، فروش گوشت مرغ به قیمت بیش از کیلویی۷۲۰۰ تومان گران فروشی است که باید مسئولان مربوطه از جمله تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با گران فروشان برخورد کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین