تلاش برخی جریانات برای برهم زدن انتخابات شورای فرهنگی زنان

شورای فرهنگی و اجتماعی زنان

اگرچه روز گذشته در انتخابات شورای فرهنگی اجتماعی زنان زهرا آیت اللهی و زهرا راستی با بیشترین رأی به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند، شنیده‌ها حاکی است تلاش معاونت زنان ریاست جمهوری برای به نتیجه نرسیدن این انتخابات است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، عصر روز گذشته و در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان به ریاست کبری خزعلی، پس از انجام رأی گیری برای انتخاب رئیس جدید این شورا به ترتیب زهرا آیت اللهی با کسب بیشترین رأی و زهرا راستی نمانیده حوزه های علمیه قم در شورای فرهنگی اجتماعی زنان به عنوان نفر دوم، برای انتخاب نهایی رئیس جدید شورای فرهنگی اجتماعی زنان به دبیرخانه شواری عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند.

اگرچه این رأی گیری در سلامت کامل برگزار شده و نتیجه هم به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است اما شنیده ها حاکی است معاونت رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده در تلاش است تا فرد دیگری را برای ریاست این شورا به کرسی بنشاند و در جلسه روز گذشته نیز اگرچه گزینه مد نظر وی رأی نیاورده، حاضرین در جلسه را تهدید کرده که اجازه نخواهد داد رئیس جمهور حکم آیت اللهی را امضا نماید.

متاسفانه در جلسه روز گذشته که خزعلی آخرین بار بر صندلی ریاست شورا نشسته بود نیز نتوانسته است جلسه را به درستی اداره کند و در مقابل تشنج آفرینی معاون امور زنان ریاست جمهوری برخورد قاطعی کند و همین امر موجبات اعتراض حضار جلسه را به همراه داشته است.

شورای فرهنگی اجتماعی زنان طی دو دوره گذشته با ریاست دکتر خزعلی اداره می شده است که در دولت جدید با کارشکنی های مختلف از جمله عدم امضای جکم نمایندگان نهادهای مختلف از سوی رئیس جمهور جلسات و برنامه های این شورا با مشکل مواجه بوده است.

گفتنی است هفته گذشته رئیس جمهور مبتنی بر بند 3 ماده 2 آیین نامه اصلاحی شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده مصوب 16 آذر 1389 شورای عالی انقلاب  فرهنگی، اشرف بروجردی، فعال اصلاح طلب که در فتنه 88 هم حضور فعالی داشت را با عنوان نماینده رئیس جمهور به این شورا اضافه کرده است و تلاش معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری هم برای ریاست وی است.

لازم به ذکر است جلسه انتخابات ریاست شورای زنان با حضور اکثریت افراد رسمیت می یابد که در این جلسه نیز حضور داشته اند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین