فرهادی اعلام کرد:

۵۳۶ ایثارگر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شدند

دکتر محمد فرهادی

وزیر علوم گفت: از سال ۹۱ تا شهریورماه ۹۵ تعداد ۵۳۶ ایثارگر به عنوان هیأت علمی جذب دانشگاه‌ها شده‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در نشست مشاوران وزرا در امور ایثارگران که به میزبانی وزارت علوم برگزار شد، اظهار داشت: خانواده ایثارگران آموزش عالی بسیار بزرگ است و بیش از 4200 دانشجوی شهید در جنگ تحمیلی و 50 دانشجوی مدافع حرم، موجب افتخاروزارت علوم و دانشگاه‌ها هستند.

وی افزود: هم اکنون بیش از 63 هزار دانشجوی ایثارگر در دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم در حال تحصیل هستند که از این میان 8000 دانشجو تحصیلات تکمیلی هستند که سرمایه فرهنگی ارزشمندی به حساب می‌آیند زیرا در آینده نزدیک به جمع محققان، اعضای هیات علمی و مدیران کشور اضافه خواهند شد و برای کل کشور عزت آفرین خواهند بود.

فرهادی افزود: حمایت و پشتیبانی همه جانبه از دانشجویان ایثارگر وظیفه مدیران آموزش عالی کشور است و در این زمینه تنها تقویت توانمندی‌های علمی تخصصی مدنظر نیست بلکه حمایت از فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و گروهی دانشجویان شاهد و ایثارگر از اقدامات جاری و در دست اقدام است.

وی با اشاره به فعالیت‌های خود در سال‌های جنگ تحمیلی برای تقویت بنیه علمی رزمندگان و پیشرفت تحصیلی دانشجویان در جبهه‌های نبرد، گفت: بسیاری از همان دانشجویان امروز در دانشگاه‌ها و عرصه مدیریت کشور منشا برکات و خدمات خیر به مردم و نظام اسلامی هستند.

وزیر علوم با اشاره به موفقیت‌های علمی ایران در دنیا و کسب جایگاه‌های برتر در علوم نانو، بایو، هسته‌ای، مهندسی پزشکی و پزشکی گفت: این دستاوردها نتیجه فرهنگ ایثارگری و فداکاری و بویژه استقامت و پایداری است که میراث دوران مقدس است.

وی ضمن تاکید بر خدمت بی منت و عزتمندانه به خانواده ایثارگران افزود: خوشبختانه دانشجویان و دانش‌آموزان ایثارگر از توان علمی خوبی برخوردار هستند و کسب رتبه‌های تک رقمی در آزمون سراسری بدون لحاظ سهمیه، نشانه ای بر وجود این توانمندی بالا در خانواده ایثارگران است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین