معصومه آباد در گفتگو با «نسیم آنلاین» تشریح کرد

دلایل افزایش فرار دختران و زنان به پایتخت

زنان فراری

عضو کمیسیون سلاکت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: تعداد زنان و دختران فراری به پایتخت، امسال نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

معصومه آباد عضو کمیسیون سلاکت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین» با اشاره به توسعه فعالیت مرکز پیام شهرداری تهران، گفت: متاسفانه تعداد دختران و زنانی که از نقاط مختلف کشور به شهر تهران فرار می‌کنند، رو به افزایش است و این مرکز تنها در محدوده مرکز شهر تهران توانسته است این افراد را شناسایی کند.

وی با بیان این که بر اساس آمارهای موجود روند فرار زنان و دختران از خانواده به شهر تهران نسبت به سال گذشته 12 درصد رشد داشته است، افزود: مرکز پیام، مرکزی است که دختران و زنانی که به شهر تهران فرار کرده اند را شناسایی می کند و بعد از شناسایی و ارائه مشاوره و مددکاری و محافظت از این افراد، شرایط را برای بازگشت مجدد به خانواده را برای آنها فراهم می سازد.

این عضو شورای شهر تهران، همچنین تصریح کرد: شهر تهران به دلیل پیچیدگی بالایی که دارد موجب شده تا سطح آسیب پذیری دختران فراری بیشتر باشد از این رو تعدادی از این افراد که تنها به دلیل یک مشاجره کوچک با حوادث تلخ مواجه می شود، بالا است و این نگران کننده است.

آباد با بیان این که بخشی از این جامعه آماری مرکز پیام به زنانی اختصاص دارد که از خانه فرار کرده‌اند، تأکید کرد: متأسفانه افرادی که با وجود بازگشت به خانواده مجددا فرار می‌کنند، بالا است. نمی‌توان آماری در این خصوص ارائه کرد اما با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم این افراد را شناسامه دار کنیم.

وی گفت: با وجود ارائه مشاوره و مددکاری صورت گرفته، شاهدآن هستیم که بخشی از این افراد به دلیل ارتکاب جرم، به زندان می‌روند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین