رئیس کمیته امداد:

کمیته امداد مسئول جمع‌آوری معتادان در جامعه نیست

پرویز فتاح در شانزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان سراسر کشور

رئیس کمیته امداد گفت: کمیته امداد با وجود آنکه مسئول جمع‌آوری معتادان در جامعه نیست اما ۱۰ درصد ورودی‌های آن به دلیل طلاق است که اعتیاد یکی از عوامل اصلی طلاق محسوب می شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید پرویز فتاح، با علی مویدی، قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دفتر مرکزی این نهاد دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه اعتیاد یکی از عوامل مولد و تشدید کننده فقر در جامعه و بویژه جامعه هدف این نهاد است گفت: رویکرد کمیته امداد دراین زمینه ارائه آموزش های فرهنگی به خانواده ها و پیشگیری از اعتیاد است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد از جمعیت زیادی از خانواده هایی که سرپرست آنان اعتیاد دارند حمایت می کند، افزود: اگربتوانیم مسئله اعتیاد را با ارائه آموزش های فرهنگی لازم کنترل کنیم، گام بلندی برای تضمین امنیت و سلامت کانون این خانواده برداشته ایم که همکاری و همدلی تمامی دستگاه های اجرایی برای موفقیت در این امر ضروی است.

وی با بیان اینکه این نهاد در تولید فقر و آسیب های اجتماعی هیچگونه نقشی ندارد، اظهارکرد: کمیته امداد با وجود آنکه مسئول جمع آوری معتادان در جامعه نیست اما 10درصد ورودی های آن به خاطر طلاق است که اعتیاد یکی از عوامل اصلی طلاق محسوب می شود.

فتاح با اشاره به اینکه کمیته امداد سه دوره آموزشی 6 ماهه برای خانواده های دارای سرپرست و فرزندان معتاد برگزار می کند، تصریح کرد: این نهاد در بازه های زمانی متفاوت همچون هنگام ورود و خروج از چرخه حمایتی، خدمات معیشتی و آموزشی و فرهنگی برای خانواده ها و فرزندان آنان ارائه می کند.تشکیل ستاد مرکزی، شناسایی آسیب های اجتماعی و استفاده از تجربیات استانهایی که دارای بیشترین نرخ اعتیاد، طلاق ، بزهکاری ، حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی هستند از دیگر فعالیت های این نهاد در حمایت از معتادان است و تلاش گسترده ای را برای مبارزه با پدیده اعتیاد در دستور کار خود دارد.

فتاح گفت: برگشت یک معتاد به آغوش خانواده و پاک شدن از اعتیاد کار بسیار سختی است که مستلزم صرف هزینه های پیشگیری زیادی است و کمیته امداد در این مبارزه موفق عمل کرده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه فقر همیشه یک آسیب نیست و در برخی مواقع یک فرصت و ثروت محسوب می شود اظهار کرد: بسیاری از خدمتگزاران نظام اسلامی در سطوح مختلف از بین فرزندان خانواده های تحت حمایت این نهاد بوده اند که فقر و محرومیت، آنها را از تلاش برای کسب موفقیت و رشد و تعالی باز نداشته است، بلکه با آن به مقابله و مبارزه پرداخته اند.

فتاح خواستار همکاری های ستاد مبارزه با مواد مخدر با کمیته امداد در این زمینه شد و تصریح کرد: باید آموزش های پیشگیری از اعتیاد را به خانواده ها با دقت بسیار و برنامه ریزی شده ارائه دهیم تا بتوانیم نتیجه بهتری به دست آوریم.

وی خواستارهمکاری های ستاد مبارزه با مواد مخدر با کمیته امداد در این زمینه شد و تصریح کرد: باید آموزش های پیشگیری از اعتیاد را به خانواده ها با دقت بسیار و برنامه ریزی شده ارائه دهیم تا بتوانیم نتیجه بهتری به دست آوریم.

 علی مویدی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست گفت: کمیته امداد یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که آثار و برکات خدمات این نهاد بر کسی پوشیده نیست. امیدواریم با همکاری های گسترده تر بتوانیم شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر باشیم.

وی افزود:کمیته امداد یکی از نهادهایی است که بانک اطلاعاتی ارزشمندی از خانواده هایی که سرپرست آنها دچار اعتیاد شده اند ، دارد  لذا همکاری و بسیج همگانی در این زمینه برای حمایت از این نهاد و خانوادهای نیازمند ضروری است.

 کمیته امداد براساس تصمیم هیات دولت در سال  75 وظیفه حمایت از خانواده زندانیان نیازمند را برعهده گرفته است که این نهاد پس از دریافت آیین نامه و دستورالعمل ها ، کار حمایت از افراد مشمول را تحت عنوان طرح رحمت آغاز کرده است. کمیته امداد بیش از 34هزار خانواده زندانیان شهری و روستایی با جمعیت 111هزار نفر را تا پایان سال گذشته مورد حمایت قرار داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین