وزیر انرژی آمریکا: واشنگتن فراتر از تعهداتش در توافق هسته‌ای عمل کرده است

ارنست مونیز

وزیر انرژی آمریکا گفت که ایالات متحده به وظیفه خود در چارچوب توافق هسته ای با ایران عمل کرده و تهران هیچ دلیلی برای اعتراض ندارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از رویترز نوشت: ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا روز دوشنبه در اظهاراتی گفت: ایالات متحده به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای ایران عمل کرده و تهران دلیلی برای این اعتراض ندارد که واشنگتن اقدامات کافی را برای برداشتن تحریمها انجام نداده است.

حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران هفته گذشته تاکید کرد: واشنگتن به طور کامل به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای عمل نکرده است.

بانکهای بزرگ خارجی نگران همکاری با ایران هستند و از این مساله می ترسند که همکاری تجاری و مالی با ایران موجب اعمال تحریمها و مجازات های آمریکا شود.

مونیز در کنفرانس خبری در حاشیه نشست سالیانه کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: تحریمهایی که باید برداشته می شده، برداشته شده است. این تعهد ما بوده است. این مساله اتفاق افتاده است.

وی افزود: تبعات این مساله از نظر اینکه چگونه شرکتهای زیادی سرمایه گذاری خارجی مستقیم در ایران انجام دهند، مربوط به تصمیم دولت نیست بلکه به شرکتها بستگی دارد تا در این زمینه تصمیم گیری کنند.

مونیز اظهار داشت: واشنگتن فراتر از تعهداتش در توافق هسته ای عمل کرده است و مقامهای ارشد آمریکایی به بانکهای اروپایی نسبت به لغو تحریمها و معنای لغو تحریمها برای آنها اطلاع رسانی کرده است ولی تا کنون تنها بانکهای کوچک و متوسط حاضر به همکاری با ایران شده اند. بانکهای بزرگ برای همکاری با ایران نیاز به شفافیت و اعتماد تجاری بیشتری دارند و این مساله زمان می خواهد.

وزیر انرژی آمریکا تاکید کرد: صادرات نفت ایران به سطح قبل از تحریمها بازگشته و این مساله نقدینگی بیشتری را در اختیار ایران قرار داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین