رئیس سازمان نظام پزشکی کشور:

حکم اولیه پرونده پزشکی کیارستمی تا ۲ هفته آینده صادر می‌شود

مراسم ترحیم عباس کیارستمی

رئیس سازمان نظام پزشکی گشور گفت: حکم اولیه پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی تا ۲ هفته آینده صادر می‌شود و پرونده در صورت اعتراض شاکی یا متشاکی به هیات تجدیدنظر ارجاع می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علیرضا زالی درباره آخرین اقدامات در سیر رسیدگی به پرونده پزشکی فوت مرحوم عباس کیارستمی، فیلمساز فقید ایرانی افزود: این پرونده هنوز در هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی است و مثل هر پرونده پزشکی دیگری سیر رسیدگی انتظامی را طی می کند.

وی اظهار کرد: در مورد پرونده های پزشکی نیز مانند نظام قضایی کشور بعد از اینکه دادستان، کیفرخواست را در دادسرا صادر کرد، بررسی های اولیه صورت می گیرد و اگر دادستان تشخیص بدهد، پرونده برای ادامه مسیر انتظامی به هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی ارجاع می شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی یک هیات مستقل قضایی است و ما هیچ دخالتی در فعالیت آن نداریم. در این هیات نمایندگان سازمان پزشکی قانونی، وکیل شاکی و فرد متشاکی حضور دارند و اتفاقا قاضی پرونده کیارستمی، معاون دادستان تهران و فردی مسلط به امور قضایی است.

وی اضافه کرد: آخرین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی فوت مرحوم عباس کیارستمی یکشنبه 28 شهریور برگزار شد که البته خانواده مرحوم کیارستمی در این جلسه حضور نداشتند و هنوز حکم اولیه این پرونده از طرف قاضی پرونده انشاء نشده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در ادامه گفت: کارهای کارشناسی برای صدور حکم انجام شده و احتمالا تا حدود 2 هفته آینده جلسه بعدی هیات بدوی انتظامی این پرونده تشکیل می شود و حکم اولیه در این جلسه انشاء می شود.

زالی اظهارکرد: وکیل پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی به دلایلی برای رفع ابهام در پرونده درخواست بازگشت دوباره پرونده را به دادسرا داشته است اما در مورد هر سه موضوع مطروحه در این پرونده، کارهای کارشناسی انجام شده است و منتظر صدور حکم در جلسه بعدی هیات بدوی هستیم.

این مقام مسئول سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: در صورتی که شاکی پرونده یا متشاکی نسبت به حکم اولیه صادر شده اعتراض داشته باشد، می تواند نسبت به حکم صادر شده درخواست تجدید نظر کند و در این صورت پرونده به هیات تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی ارجاع می شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین