انتخابات AFC برای شورای فیفا لغو شد/ حضور کفاشیان در هاله ای از ابهام

رای منفی کنفدراسیون فوتبال آسیا

انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب سه نماینده آسیا در شورای فیفا که قرار بود امروز در هند برگزار شود، به تعویق افتاد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در حالی که قرار بود امروز با برگزاری یک انتخابات حساس در هندوستان سه نامزد آسیایی AFC برای حضور در شورای فیفا معرفی شوند، 42 فدراسیون با رای منفی کاری کردند که انتخابات برگزار نشود.

علی کفاشیان از ایران یکی از کاندیداهای این پست بود. از 44 فدراسیون 42 فدراسیون از قاره کهن رای دادند که این انتخابات به تعویق بیفتد.

در حالی که جیانی اینفانتینو نظاره‌گر بود، هیئت های نمایندگی در کنگره فوق العاده کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز (سه شنبه) به دستور کار این کنگره رای منفی دادند. 

فیفا سعود المهندی نامزد قطری شورای فیفا را روز یکشنبه محروم کرد. این تصمیم باعث شد فرصت کافی برای پیوستن نامزدهای جدید به شش نامزد کنونی فراهم نشود. 

المهندی نایب رئیس فدراسیون فوتبال قطر که صلاحیت وی در انتخابات آسیا رد شد، هرگونه تخلفی را رد کرده است. او بخت تصاحب یکی از کرسی‌های شورای فیفا را داشت و صلاحیت وی قبلا در بررسی های فیفا تایید شده بود. 

با این حال بازرس کمیته اخلاقی فیفا ماه گذشته میلادی توصیه کرد المهندی به علت خودداری از همکاری در یک تحقیق، دستکم به مدت دو سال و نیم از حضور در فوتبال محروم شود. 

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین