انتقاد یک نماینده مجلس از بی‌توجهی دولت به افزایش قیمت کالاهای اساسی

گرانی‌ برنج، گوشت و میوه در یک سال اخیر خانواده‌ها را تحت فشار قرار داده است

علیرضا سلیمی

سلیمی گفت: در یک سال اخیر قیمت انواع مواد غذایی به طور سرسام آوری افزایش یافته که در این میان افزایش ۴۵ درصدی برنج، ۱۵ درصدی گوشت و بیش از ۱۸ درصدی میوه موجب شده تا خانوارها تحت فشار قرارگیرند.

به گزارش «نسیم آنلاین» علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:افزایش بی رویه قیمت مواد غذایی نتیجه ناهمانگی نهادهای مسئول در نظارت درست بر بازار است.


وی  با انتقاد از گرانی مواد غذایی اظهار داشت: در یک سال اخیر قیمت انواع مواد غذایی به طور سرسام آوری افزایش یافته که در این میان افزایش 45 درصدی برنج، 15 درصدی گوشت و بیش از 18 درصدی میوه موجب شده تا خانوارها تحت فشار قرارگیرند.


این نماینده مجلس شورای اسلامی  افزود: سیاست دولت باید به سمت و سویی حرکت کند که اقشار کم درآمد از باب افزایش قیمت مواد غذایی کمترین آسیب را ببینند.


سلیمی با بیان اینکه کنترل و نظارت کافی در قیمت مواد غذایی وجود ندارد، بیان کرد: مشخص شدن وظایف و حوزه تصمیم گیری دو وزارت خانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی آنها در تنظیم بازار از افزایش بی رویه قیمت موادغذایی جلوگیری می کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین