شانه خالی کردن دولت از اجرای اقتصاد مقاومتی

واعظی: اختیارات اجرای اقتصاد مقاومتی را به استان‌ها واگذار کردیم!

واعظی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تفویض اختیارات اجرای اقتصاد مقاومتی به استان ها روند اجرای اقتصاد مقاومتی سرعت بیشتری می گیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تفویض اختیارات اجرای اقتصاد مقاومتی به استان ها روند اجرای اقتصاد مقاومتی سرعت بیشتری می گیرد.

محمود واعظی امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران که در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: اکنون در دولت مشکلات از حالت همایشی خارج و به اقدامات عملی در آن حوزه‌ها اقدام شده است.

واعظی با اشاره به اینکه با وجود همه مشکلات و کاهش قیمت نفت در سال گذشته، در سال جاری در مقایسه با سال گذشته همه شاخص های اقتصادی رشد معنی‌داری کرده است، اظهار کرد: این نشان می دهد هنوز قبل از به نتیجه رسیدن اقتصاد مقاومتی فرهنگ اقتصادی نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه امسال امید است که رشد اقتصادی کشور تا پایان سال به پنج درصد برسد، افزود: علائم خوبی را در رشد اقتصادی شاهد هستیم؛ در بخش صنعت رشد ۸.۸ درصد، در کشاورزی چهار درصد و در مجموع رشد اقتصادی بالای چهار درصد را شاهدیم و وضعیت در نیمه دوم سال بسیار بهتر از نیمه اول سال خواهیم  بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه باید این شاخص های منجر به رونق اشتغالزایی و معیشت مردم شود، افزود: باید در اشتغالزایی و گشایش در معیشت طبقه متوسط مردم تلاش وافری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید تا پایان سال نقشه راهی را به عنوان پیگیری موضوعات مطرح کنیم، افزود: اگر بتوانیم  به گونه ای اختیارات را به استان ها تفویض کنیم روند اقتصاد مقاومتی در استانها با سرعت بیشتری صورت می گیرد و برای این مهم نمی توانیم تغییر ناگهانی داشته باشیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: چارچوبی برای اقتصاد مقاومتی تعیین شده و فعالیت اقتصاد مقاومتی در مازندران در ریل درستی قرار گرفته است و اقداماتی که برای حل موانع تولید صورت گرفته نوعی پیش نیاز اقتصاد مقاومتی و اقدام بسیار خوبی است.

واعظی با اشاره به اینکه برای پیگیری موضوعات در استان علاوه بر اقدامات میدانی به صورت تخصصی و سوژه به سوژه بررسی کنیم، افزود: من آمادگی دارم در تهران و استان ها برای حل مسائل و مشکلات استان پیگیری لازم را داشته باشم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مازندران با داشتن پروژه هایی همچون سد، نیروگاه زباله سوز و آزادراه باید اقدامات بزرگی انجام دهد، تصریح کرد: استان مازندران از نظر توانایی مدیران و امکانات و ظرفیت های لازم توانمندی های خوبی دارد و باید با بالفعل کردن پروژه ها تغییرات بسیار خوبی را در استان شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه گردشگران سالانه ۵ هزار میلیارد تومان در استان مازندران هزینه می کنند، افزود: باید در بخش گردشگری ساماندهی صورت گیرد و با جامع نگری در همه بخش ها به رونق اقتصادی استان کمک شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین