دبیر شورای عالی امنیت ملی:

قدرت دفاعی و تهاجمی ایران، پیچیده و چندوجهی است

علی شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بازدید از خطوط تولید و نمایشگاه توانمندی‌های پهپادی سپاه گفت: هواپیماهای بدون سرنشین در تراز توان موشکی، بخشی مهمی از قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش «نسیم آنلاین» امیر دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در بازدید از خطوط تولید و نمایشگاه توانمندی‌های پهپادی نیروی هوافضای سپاه با قدردانی از همت والا و رویکرد جهادی متخصصین نیروی هوافضا که پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای در حوزه‌های موشکی و پهپادی را به دنبال داشته است، گفت: در صنعت پهپادهای نظامی، قدرت تحقیق، تولید، تکثیر و توسعه فناوری در بُرد، مداومت پرواز، سلاح همراه، شناسایی و دقت در شلیک و اصابت، عوامل اصلی برتری و ایجادکننده تغییر در موازنه قدرت است. 

وی با بیان اینکه تجربه دفاع مقدس و تحریم‌های ظالمانه‌ای که حق دفاع مشروع ایران در برابر دشمن متجاوز را هدف گرفته بود به ما آموخت که بدون داشتن بنیه دفاعی بومی و توسعه مستمر آن نمی‌توان امنیت پایدار و قابل اتکا در کشور ایجاد کرد. 

قدرت دفاعی و تهاجمی ایران، پیچیده و چندوجهی است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اینکه تجربه ۸ سال دفاع مقدس به ما نشان داد که زندگی در صلح بدون قدرت دفاعی، آرزویی محال است اظهار داشت: قدرت دفاعی و تهاجمی ما، پیچیده، چند وجهی و مبتنی بر توان داخلی و آموزه‌های دینی بوده و به شهادت تاریخ هیچگاه در مسیر تجاوز وتوسعه‌طلبی به کار گرفته نشده و نخواهد شد 

شمخانی انتقال این تجربه به مردم مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: امروز توان رزمی تاثیرگذار و منعطف جبهه مقاومت بزرگ‌ترین زرادخانه‌های تسلیحاتی جهان را به چالش کشیده و سد مستحکمی در برابر متجاوزان و سلطه‌گران به وجود آورده است. 

وی در ادامه با اشاره به صدور فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه دریایی، زمینی، و هوایی در ۲۶ شهریور ماه سال ۱۳۶۴ تصریح کرد: امروز بعد از گذشت ۳۱ سال از آن فرمان در سایه تدوین راهبردهای صحیح، فرماندهی دقیق، عبرت‌گیری از تهدید و تبدیل آن به فرصت و با درایت فرماندهی معظم کل قوا، نیروی هوافضای سپاه چنان ظرفیت و قابلیتی را تولید کرده است که اگر در زمان جنگ این قابلیت را داشتیم معادلات عرصه نبرد دستخوش تغییرات ماهوی می‌گردید. 

ایران برای توسعه قدرت دفاعی متعارف محدودیتی نمی‌شناسد

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه قدرت پهپادی ایران که قدرت انقلاب اسلامی در دفاع از مدافعان حرم و مقاومت اسلامی است در شرایط سخت اقتصادی و در دوره محدودیت‌ها و تحریم‌ها ایجاد شده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در عمل نشان داده که برای توسعه توان و قدرت دفاعی متعارف برای دفاع از خود حد و مرز و محدودیتی نمی‌شناسد. 

وی خاطرنشان کرد: قدرت مهندسی معکوس، روزآمدسازی و تبدیل غنایم آمریکایی به محصولات بومی و ایرانی توسط نیروی هوافضای سپاه نشاندهنده قابلیت تبدیل تهدید حضور نامشروع آمریکا در منطقه به فرصت افزایش قدرت و توانایی است. 

تعرض به ایران به ذهن هیچ دشمن عاقلی متبادر نمی‌شود

شمخانی گفت؛ امروز در کنار نیروهای مومن، شهادت‌طلب و انقلابی در بخش دفاعی کشور، تجهیزات مدرن بومی چون موشک‌های پیشرفته با بُردهای متنوع و پهپادهای نسل جدید همراه با سامانه‌های شناوری و پدافندی داخلی، چنان ظرفیت و اقتداری برای کشور ایجاد کرده است که تعرض به جمهوری اسلامی ایران را به ذهن هیچ دشمن عاقلی متبادر نمی‌سازد.

تولید قدرت مبتنی بر توان داخلی و بومی از زمان جنگ آغاز گردید

نماینده مقام معظم رهبری بهره‌گیری از تجارب جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس در تولید قدرت دفاعی را از عوامل اقتدارآفرین قلمداد کرد و گفت: تولید قدرت مبتنی بر توان داخلی و بومی از زمان جنگ آغاز گردید و قدرت بازدارندگی امروز که مرزهای ما از گزند نظام سلطه و گروه‌های تروریستی در امان نگاه داشته از برکات حماسه هشت سال دفاع مقدس است. 

وی افزود: بی‌شک امنیت امروز ما ناشی از عبرت‌هایی است که جوانان ما از هشت سال دفاع مقدس آموخته و هم اکنون به این رکوردهای شگرف و خیره‌کننده در حوزه دفاعی رسیده‌اند. 

راه پاسدارای از انقلاب و کشور تولید قدرت است

شمخانی با تاکید بر اینکه راه پاسدارای از انقلاب و کشور تولید قدرت است، گفت: امروز ما با حداقل منابع مالی، تولید قدرت حداکثری را فراهم کرده‌ایم و می‌توانیم فناوری‌های نظامی را در بخش‌های مختلف صنعت در خدمت اهداف غیرنظامی نیز قرار دهیم. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما با خون‌های پاک شهدای عزیز انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، پیمان بسته‌ایم که منویات فرمانده معظم کل قوا در تحقق قدرت دفاعی مستقل، پایدار و بومی را عملیاتی کنیم و بر این عهد خود پایدار خواهیم ماند. 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین