روزنامه شرق از انتشار کدام مطلب واهمه داشت؟

علی خضریان

در حالی که روزنامه شرق روز گذشته اقدام به انتشار مطلبی در تیتر یک خود تحت عنوان "١٧ رادیکال پایدار" کرد علی خضریان یکی از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری نسبت به بخشی که در خصوص معرفی وی بیان شده بود، اقدام به موضع گیری کرده و با ارسال جوابیه‌ای به این روزنامه خواستار انتشار آن در روزنامه شرق شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در حالی که روزنامه شرق روز گذشته (شنبه) اقدام به انتشار مطلبی در تیتر یک خود تحت عنوان «١٧ رادیکال پایدار» نمود. علی خضریان یکی از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری نسبت به بخشی که در خصوص معرفی وی بیان شده بود، اقدام به موضع گیری کرده و با ارسال جوابیه ای به این روزنامه خواستار انتشار آن در روزنامه شرق شده است.

روزنامه شرق امروز در ابتدای جوابیه خضریان آورده است: "ایشان پاسخی را که تقریباً به بیانیه سیاسی می‌ماند، ارسال کرده‌‌اند که به جز بخشی که حاوی تعریض به برخی افراد است منتشر می‌شود". که با عکس العمل مجدد این عضو جبهه پایداری همراه شد.

علی خضریان با ارسال متن کامل جوابیه خود به رسانه ها در توضیحی در ابتدای آن آورده است: روزنامه شرق امروز یکشنبه اقدام به انتشار بخشی از جوابیه اینجانب در خصوص مطلبی تحت عنوان «١٧ رادیکال پایدار» که در روز گذشته تیتر یک این روزنامه شده بود، نمود.

مطلبی که تلاش کرد تا با انتشار مطالبی که غالباً با جستجوی اینترنتی جمع آوری شده بود، اقدام به معرفی اعضای جدید شورای مرکزی جبهه پایداری نماید و جالب تر اینکه با بهره بری از تکنیک تقطیع واقعیت، اقدام به انتشار مطالبی خلاف واقع نماید و در حالی که از 17 عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تنها اینجانب با ارسال جوابیه ای کوتاه خواستار انتشار آن در روزنامه شرق شدم. اما این روزنامه به جای انتشار کامل جوابیه و سپردن قضاوت به افکار عمومی، همچون مطلب اولیه خود با استفاده از برچسب زنی ابتدا جوابیه را بیانیه ای سیاسی دانسته و در ادامه نیز بدون انتشار آن بخش از جوابیه که به تمثیل در خصوص آوانگاردی گالیله در مقابل جریان عوام فریب و متحجر دینی اشاره شده است مدعی شده که بنده خود را با گالیله قیاس نموده ام و این در حالیست که در همان بخش منتشر شده از جوابیه در روزنامه مذکور کاملاً واضح است که بنده تأکید کرده ام که "اینجانب در آن سال‌ها نماینده کوچکی از بدنه جنبش دانشجویی مسلمان بودم که به پیشروبودن دانشجویان در آن سال‌ها افتخار می‌نمایم". و در ادامه با قیاس میان جریان پیشرو دانشجو در مقابل جریان عوام فریبی که با حربه دینی "وقف" قصد داشت تا سرمایه‌ی ملی را خانوادگی کند، بیش از آنکه قصدم حتی تمثیل در جنبش دانشجویی به گالیله باشد، به دنبال آگاه کردن افکار عمومی از سرنوشت کسانی که به نام دین و با رویکردی عوام فریب در مقابل جریان آوانگارد دانشجو ایستادند، بودم.

فلذا جهت آگاهی افکار عمومی متن کامل این جوابیه- که روزنامه شرق از انتشار کامل آن خودداری نمود- را در اختیار رسانه های جمعی قرار می دهم. لازم به توضیح است بخشی که به صورت قرمز منتشر می گردد، روزنامه شرق از انتشارش امتناع ورزیده است.

مدیرمسئول محترم روزنامه شرق
جناب آقای مهدی رحمانیان

با سلام
پیرو انتشار مطلبی در خصوص اینجانب علی خضریان مورخ 10 مهرماه 95 در صفحه دوم آن روزنامه که مدعی شده است که "علی خضریان به دلیل سخنرانی علیه دانشگاه آزاد به حبس محکوم شده است". با توجه به اینکه این مطلب خلاف واقع می باشد، لازم است توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی بیان کنم. فلذا خواهشمند است مطابق با قانون مطبوعات نسبت به انتشار آن در همان صفحه (صفحه 2) اقدام نمایید.

اینجانب هیچگاه علیه دانشگاه آزاد موضع گیری نکرده و تمام مواضع و انتقادات بنده پیرامون عملکرد مدیریت وقت دانشگاه آزاد – که در آن سال ها به مدیریت مادام العمر این دانشگاه شهرت یافته بود- می باشد و مهمترین ارکان آن انتقادات نیز در آن سال ها اصل قانون پذیری و امکان نظارت نهادهای نظارتی بر آن مجموعه بوده است که خوشبختانه پس از فشار و مخالفت های سنگینی- که از سوی مجموعه مدیریتی وقت این دانشگاه خصوصاً آقای هاشمی رفسنجانی با آن صورت می گرفت- مطالبه به حق جنبش دانشجویی به ثمر نشست و شاهد تغییرات مهمی در اساسنامه این دانشگاه در سال های گذشته بودیم.

لازم است یادآوری نمایم که اینجانب در آن سال ها نماینده کوچکی از بدنه جنبش دانشجویی مسلمان بودم که به پیشرو بودن دانشجویان در آن سال ها افتخار می نمایم. در مثل جای مناقشه نیست اما گالیله را هم در دادگاه محکوم کردند؛ امروز چه کسی ماندگار شد؟ و خوب است بیان شود که اگر دانشگاه آزاد امروز ملک طلق یک خانواده خاص با حربه عوام فریبانه وقف نشده و متعلق به مردم باقی مانده است مدیون مبارزه بی امان جنبش دانشجویی با همین آقایان چپ و راست تکنوکرات و با هزینه هایی مختلفی از جمله محکومیت قضایی بوده است.

به امید پایداری در مسیر انقلاب اسلامی
علی خضریان

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین