علاءالدین بروجردی:

آمانو شکننده بودن برجام را متاثر از بدعهدی آمریکا عنوان کرده‌است/ واشنگتن متهم ردیف اول مشکلات اجرایی برجام است

بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمانو شکننده بودن برجام را متاثر از بدعهدی آمریکا عنوان کرده است، واشنگتن متهم ردیف اول مشکلات اجرایی برجام است.

به گزارش «نسیم آنلاین» علاءالدین بروجردی با اشاره به اظهارات اخیر یوکیا آمانو در خصوص شکننده بودن توافق هسته ای، گفت: صحبت های رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی متاثر از عدم اجرای تعهدات آمریکا است، آمریکا متهم ردیف اول مشکلات اجرای برجام شناخته شده و با توجه به تعهد که در زمینه رفع تحریم ها داشته عملا با اعمال نفوذ لابی صهیونیست و مواضع خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران، این کشور را مانع ارتباط طبیعی بانکی بین جمهوری اسلامی ایران با دنیا می شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تصور نمی کنم این سیاست آمریکا، نتیجه ای در بر داشته باشد و  در نهایت واشنگتن ناگزیر خواهد شد به اجرای دقیق برجام عمل کند.

به گزارش خانه ملت وی تاکید کرد: مگر اینکه رئیس جمهور آینده آمریکا بخواهد قاعده توافق شده را بر هم بزند، در این صورت مبنا فرمایش مقام معظم رهبری خواهد بود که اگر بخواهند توافق را پاره کند ما به آتش می کشیم.

بروجرودی در این باره که برجام، توافق بین المللی است و رئیس جمهور جدید آمریکا نمی تواند آن را لغو کند، گفت: بر اساس عرف بین المللی چنین کاری ممکن نیست اما وقتی یک کشور می تواند مناطق مسکونی را بمباران کند و انسان های بی گناه را به خاک و خون بکشاند که در حال حاضر آمریکا و عربستان به  عنوان سرسپرده آمریکا در منطقه دو سال در یمن انجام می‌دهد پس می تواند با برجام نیز چنین کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاعده و قررات بین الملل اجازه نمی دهد کشورها توافق بین المللی را با تغییر رئیس جمهور لغو کنند اما  آمریکا در جهت منافع خود تمام مقررات را زیر پا می گذارد این شناختی است که همه دنیا از ماهیت آمریکا دارد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین