وزیر دفاع ترکیه:

منطقه امن را در شمال سوریه گسترش می‌دهیم

وزیر دفاع ترکیه

همزمان با سلطه شورشیان سوری بر شهر "دابق" در شمال حلب با حمایت تانک‌ها و نیروی هوایی ترکیه به عنوان بخشی از عملیات سپر فرات، آنکارا اعلام کرد: قصد دارد "منطقه امن" در شمال سوریه را گسترش دهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از پایگاه خبری آر.تی، فکری ایشیک، وزیر دفاع ترکیه درباره حملات کنونی در سوریه گفت: در حال حاضر نیروهای ترکیه کنترل یک خط مرزی ۹۰ کیلومتری را برعهده دارند که ۲۰ کیلومتر به داخل سوریه گسترش یافته است.

وی افزود: نیروهای مسلح ترکیه قصد دارند بیش از پیش به پایگاه‌های تروریست‌های داعش نفوذ کنند و این منطقه امن را تا ۴۵ کیلومتر گسترش دهند. ما یک منطقه امن در شمال سوریه ایجاد خواهیم کرد و در نتیجه قلمرویمان را از این تهدید پاک می‌سازیم.

ایشیک ضمن تحسین "موفقیت عملیات سپر فرات" ادامه داد: در حال حاضر تروریست‌های داعش زمان سخت‌تری را سپری می‌کنند. مخالفان سوریه تحت حمایت ترکیه شهر دابق را از داعش پس گرفتند.

سیف ابوبکر، یکی از فرماندهان یگان حمزه پیشتر اعلام کرده بود که حدود ۲۰۰۰ نیرو با تانک‌ها و حمایت توپخانه‌ای ارتش ترکیه وارد دابق شدند.

دابق مرکز تلاش‌های تبلیغاتی داعش است و تروریست‌ها معتقدند که این شهر صحنه یک مبارزه آخرالزمان خواهد بود.

عملیات "سپر فرات" علاوه بر نابود کردن تروریست‌ها قصد دارد کردهای سوریه را که قلمرو خود در شمال این کشور را در ماه‌های اخیر گسترش داده‌اند کنترل و سرکوب کند. آنکارا یگان‌های "مدافع خلق" کرد را شاخه‌ای از حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به پ.ک.ک می‌داند.

در همین حال ارتش ترکیه نیز امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: مخالفان سوری تحت حمایت ترکیه کنترل ۹ منطقه از جمله روستای دابق را از داعش پس گرفتند و به امنیت مرزی میان شهرهای "کلیس" و "کارکامیش" ترکیه دست یافتند.

نیروهای مسلح ترکیه در این بیانیه کتبی افزودند: پس گرفتن کنترل دابق تهدید راکتی تروریست‌های داعش برای ترکیه را از بین می‌برد.

در درگیری‌های ۲۴ ساعت گذشته ۹ شورشی سوری تحت حمایت ترکیه کشته و به ۲۴ تن از آنها زخمی شدند در حالی که تلفات در بین تروریست‌های داعش بسیار زیاد بوده است.

مخالفان سوری تحت حمایت ترکیه نیز اعلام کردند: پس از درگیری‌های صبح یکشنبه شهر دابق را پس گرفته و تروریست‌های داعش را مجبور به فرار از پایگاهشان کردند.

ابراهیم کالین، سخنگوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز گفت: آزادی دابق یک پیروزی "استراتژیک و سمبلیک" علیه داعش است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین