نماینده سنای آمریکا:

توافق هسته‌ای با ایران یک فاجعه بزرگ است

مارکو روبیو

"مارکو روبیو" نماینده ایالت فلوریدا و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مطلبی به اعلام دیدگاه‌های خود درباره توافق هسته‌ای دولت اوباما با ایران پرداخته است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: "مارکو روبیو" نماینده ایالت فلوریدا و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مطلبی ضمن اشاره به فاجعه بار بودن توافق هسته ای واشنگتن با تهران، اعلام کرد: زمانی که به توافق هسته ای فاجعه بار باراک اوباما با ایران می رسیم، این مساله دشوار شده است تا افشاگری های جدیدی را که تقریبا هر روز نمایان می شود، دنبال کنیم. اقدامات ظالمانه و احتمالاً غیر قانونی دولت آمریکا به امری عادی تبدیل شده و به نظر می رسد که آمریکایی ها دیگر نسبت به اخبار مربوط به سیاست اوباما در قبال ایران، حس خاصی نشان نمی دهند و نسبت به آن بی‌تفاوت شده اند.

می دانیم که رئیس جمهور آمریکا دستور پرداخت 1.7 میلیارد دلار باج به ایران را داده، سپس دولت او درباره این مساله به کنگره دروغ گفته است. تنها اوباما و حامیان توافق هسته ای ایران حاضر نیستند قبول کنند که این پرداخت نقدی به تهران در واقع باج بوده است، این مساله تحت هر نوع تعریفی در سراسر جهان، باج نامیده می شود. این مساله زندگی آمریکایی ها در خارج از کشور را تهدید می کند و آدم ربایان و گروگانگیران را تشویق می کند، از زمان آزادی گروگان های آمریکایی در ماه ژانویه توسط ایران، چندین شهروند دیگر آمریکایی در ایران به زندان افتاده اند.

وی در ادامه افزود: تأمین نقدینگی برای ایران، همچنین این اجازه را به مقامهای ایرانی می دهد تا سیستم مالی بین المللی را دور بزنند و از تروریست نیابتی خود در لبنان، سوریه و یمن حمایت نمایند.

ما اخیرا متوجه شده ایم که باراک اوباما بخش مهمی از تحریمهای موشک های بالستیک علیه ایران را هشت سال زودتر از بین برده است. ولی همین جولای گذشته، رئیس جمهور آمریکا ضمن ستایش از توافق هسته ای ایران، گفت: ما فشار را از روی ایران برنمی داریم... با توجه به مساله موشک های بالستیک. همان طور که قبلا توضیح داده ام، ما تحریمهای هشت ساله‌ای را علیه برنامه موشک های بالستیک در چارچوب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل حفظ خواهیم کرد."

در واقع کاخ سفید یک بار دیگر به مردم آمریکا درباره امتیازاتی که به ایران داده، دروغ گفته است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین