سفر پوتین به آلمان برای شرکت در نشست حل بحران اوکراین

پوتین

رئیس جمهور روسیه برای اولین بار بعد از شروع بحران اوکراین و به منظور شرکت در اجلاس حل بحران اوکراین موسوم به "فرمت نرماندی" همراه با رهبران اوکراین و فرانسه به برلین سفر می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: برای اولین بار از شروع بحران اوکراین "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان ، "ولادیمیر پوتین"، رئیس جمهور روسیه را در برلین می پذیرد.

"اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان امروز (سه شنبه) خبر داد که پوتین روز چهارشنبه همراه با رهبران اوکراین و فرانسه در یک اجلاس تحت عنوان فرمت نرماندی برای در پیش گرفتن روند صلح در شرق اوکراین شرکت می کند.

بر اساس گفته های سخنگوی دولت آلمان در این دیدار این مسئله مطرح است که روند اجرای توافق مینسک از زمان آخرین دیدار مورد ارزیابی قرار گرفته و درباره گام های بعدی مشاوره و  گفتگو انجام شود.

این اولین سفر پوتین به برلین از شروع بحران اوکراین است. مرکل در ماه می سال 2015 بعد از الحاق کریمه به روسیه به مسکو سفر کرده بود.

زایبرت روز جمعه برای اولین بار این مسئله را تایید کرد که برلین به عنوان میزبان نشست موسوم به فرمت نرماندی خواهد بود. می شود.

مدتهاست که تلاش های زیادی برای برگزاری این دیدار چهار جانبه انجام می شود.

نشست چهارجانبه نرماندی برای اولین بار در سال 2014 با حضور اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان کار خود را آغاز کرد و هدف آن کمک به حل مسالمت‌آمیز بحران در شرق اوکراین بوده است. آخرین دور این نشست اوایل اکتبر سال گذشته در پاریس برگزار شد.

توافق صلح مینسک در فوریه سال 2015 منعقد شد اما تا به حال به آتش بس  با ثباتی بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و گروه های دولتی منجر نشده است.

یک دیدار که برای چهار شنبه گذشته در پاریس برنامه ریزی شده بود به صورت غافلگیرانه ای از طرف مسکو رد شد. سخنگوی کرملین دلیل رد این دیدار را حذف چند برنامه از طرف کشور میزبان (فرانسه) عنوان کرد. اخیرا اختلافات عمیقی بین روسیه و فرانسه درباره سوریه ایجاد شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین