تشدید تدابیر امنیتی سفارت چین در پایتخت قرقیزستان

قرقیزستان

معاون رئیس شورای سیاسی چین در دیدار با معاون نخست وزیر قرقیزستان گفت: "پکن" برای تأمین امنیت بیشتر سفارت خود در بیشکک، گروهی از نگهبانان زبده چینی را به این کشور اعزام می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: امروز «ما پیحوآ» معاون رئیس شورای مشورتی سیاسی چین با «محمدقالی ابوالقاضی‌اف» معاون نخست وزیر قرقیزستان دیدار کرد.

طرفین در این دیدار مسئله همکاری‌های امنیتی بین 2 کشور را مورد بررسی قرار داده و پیرامون اقدام تروریستی انجام شده در اواخر ماه اوت سال جاری علیه سفارت چین در بیشکک گفت‌وگو کردند.

«ما پیحوآ» در این رابطه گفت: اخیرا سفارت چین در قرقیزستان مورد حمله تروریستی قرار گرفت که در نتیجه آن، چند نفر زخمی شدند و به خود ساختمان سفارت خساراتی وارد شده است.

وی افزود: این اقدام تروریستی بر تمام منطقه تأثیر گذاشت ضمن آنکه اوضاع در آسیای مرکزی برای همه کشورهای منطقه حائز اهمیت است.

به گفته این مقام چینی، هم قرقیزستان و هم چین در همکاری نزدیک با یکدیگر جوانب این اقدام مجرمانه را پیگیری کرده و به نتایج مشخصی دست یافته‌اند.

«ما پیحوآ» همچنین تصریح کرد: پکن در نظر دارد تا برای حفاظت بیشتر از سفارت خود در بیشکک، گروهی از نگهبانان زبده چینی را به این کشور اعزام کند تا کارمندان سفارت بتوانند با آرامش و آسایش به کار خود ادامه دهند.

ابول‌قاضی‌اف نیز با اعلام ابراز تأسف قرقیزستان در مورد وقوع این اقدام خرابکارانه، اظهار داشت: در این راستا، نهادهای انتظامی و امنیتی قرقیزستان کار مهمی را انجام می‌دهند و مسئله تأمین امنیت بیشتر سفارت چین در قرقیزستان باید مورد بررسی قرار گیرد و که می‌توان راه‌حلی برای این مسئله پیدا کرد.

در تاریخ 30 اوت سال جاری یک تروریست انتحاری با خودرو به خود را به داخل  سفارت چین در بیشکک رساند و در داخل حیاط سفارت، خودش را منفجر کرد.

در نتیجه این اقدام تروریستی 3 کارمند سفارت مجروح شدند.

در حال حاضر هویت 8 نفر که با این اقدام تروریستی ارتباط داشتند، شناسایی شده است که 5 نفر از آنها دستگیر شده‌ و 3 نفر دیگر تحت تعقیب هستند.

طبق اطلاعات کمیته امنیت ملی قرقیزستان، افراد تحت تعقیب در استانبول قرار دارند و فرد تروریست انتحاری نیز اویغور بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین