باهنر:

ترمیم کابینه باید زودتر از این صورت می‌گرفت/‌ تغییر در وزرای دیگری هم ‌‌ضرورت دارد

 سخنرانی محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس در همایش همدلی و همزبانی در اتاق بازرگانی ایران

دبیرکل اسلامی مهندسین گفت: صلاح کابینه نیز تا صبح دو نفرش قطعی بود و عصر هم نفر سوم قطعی شد و البته ترمیم کابینه باید زودتر از این صورت می‌گرفت و این ترمیم هم کافی نیست و وزرای دیگری نیز ضرورت دارد تغییر کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: محمدرضا باهنر امشب در جلسه ماهانه انجمن اسلامی مهندسین خراسان در محل بنیاد فرهنگی رجایی اظهار داشت: وضعیت فعلی منطقه به این گونه است که بوی خوبی به مشام می‌رسد و از ته دل باید برای مدافعان حریم حرم دعا کنیم زیرا با یک قوم یزیدی در حال جنگ هستند و دو کار سنگین و جدی در سوریه و حلب آغاز شده و در عراق در استان موصل هم این وضعیت موجود است.

وی بیان کرد: مسائل سیاسی منطقه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ غائله‌ای که استکبار جهانی با جنگ نیابتی در منطقه ایجاد کردند شاید ان‌شاء الله نهایتاً منجر به حذف یکسری عناصر سفاک شود؛ خشونت‌های ضدشرعی به نام اسلام مرتکب می‌شوند و شاید یکی از دلایل انعقاد نطفه شوم تروریستی در منطقه و تاسیس این سازمان‌های جدید بدنام کردن وجهه اسلام بود، اسلامی که با قیام امام راحل خوش درخشید و توانست سنگرهای فعلی نسل معاصر را تصرف کند و تردیدی نداریم که می‌خواستند این خوش نامی را خنثی کنند.

باهنر بیان کرد: اسلام عزیز با توانمندی و اقتدار و تبیین اصالت خود در تاریخ آینده جهان نقش بسیار مهمی خواهد داشت. نخست وزیر صهیونیستی هم اعلام کرد داعش در حال رفتن است و باید رابطه خود را با النصره درست کنیم.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: متاسفانه آل سعود هم بی‌شرمانه و علنی در این پایگاه در کنار صهیونیست‌ها و با پول ملت مسلمان این جنگ نیابتی را در حال رهبری است و مقام معظم رهبری بشارت دادند که ظرف سال‌های آینده رژیم صهیونیستی باقی نخواهد ماند.

باهنر با اشاره به وضعیت داخلی کشور بیان کرد: نظام مردم‌سالاری دینی یک هدیه بزرگ است برای نسل امروز و نسل‌های آینده و به مردمی بودن آن و دینی بودن آن باید یکسان تکیه کرد؛ حضرت امام اهل تعارف نبودند و می‌فرمودند میزان رای ملت است یعنی رای تزئینی و تشریفاتی نبود.

وی خاطرنشان کرد: رای در کشور ما جدی است؛ مقام معظم رهبری روی حضور مردم تاکید بسیار بالایی دارند و حضور مردم را به خواست دلی خود نیز ترجیح می‌دهند و این بیانگر جایگاه رفیع رای مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

باهنر تصریح کرد: به آینده مردمسالاری دینی در غیبت چند حزب قدرتمند و چارچوب دار نگران هستم، اگر چند حزب فراگیر نداشته باشیم و کار را تشکیلاتی به معنای واقعی جلو نبریم نگران مردمسالاری هستم یعنی ممکن است مردمسالاری خراطی می‌شود.

وی گفت: تشکیلات و حزب چند کار اساسی دارد؛ یکی کادرسازی است و ما در کادرسازی بسیار فقیر هستیم؛ در زمان انتخابات نیز مسائل شانسی است؛ سه رئیس جمهور اخیر را در نظر بگیرید؛ هر سه اینها دو ماه مانده به انتخابات «گُر» گرفتند و رئیس جمهور شدند و حتی خاطره‌ای دارم که رئیس جمهور اصلاحات به بنده گفت فکر نمی‌کردم رئیس جمهور شوم که بخواهم کابینه بچینم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: آقای احمدی نژاد و روحانی نیز از این قاعده مستثنی نبودند و اگر آقای هاشمی ثبت نام نمی‌کرد و دوستان ما اختلاف نمی‌کردند و هزار اگر دیگر، ایشان هم رای نمی‌آورد؛ آقای هاشمی گفته است اگر حمایت نمی‌کردیم روحانی سه درصد رای می‌آورد و البته این را قبول ندارم اما رای روحانی هم تک رقمی بود پس باید سراغ حزب برویم.

باهنر افزود: در همین آمریکا نگاه کنید؛ هر کدام از این دو انتخاب شوند به نفع ما است اما بالاخره اینها ضابطه دارند و این ضابطه حزبی است؛ برخی می‌گویند سیستم حزبی با سیستم ولایی همخوان نیست و من این را قبول ندارم؛ توصیه سیاسی ما به دوستان این است که در مسئله شوراهای اسلامی شهر و روستا با جدیت ورود کنید.

وی خاطرنشان کرد: آیت الله موحدی زمانی می‌فرمودند این همه احساس تکلیف شرعی می‌کنند بیایند یک بار هم تکلیف کنند و نیایند و ما الان سراغ کسانی می‌رویم تا احساس تکلیف کرده و نیایند! آقای روحانی ‌اصلاح‌طلبان گاهی غرغرهایی می‌کنند اما قطعا اصلاح‌طلبان از آقای روحانی عبور نمی‌کنند و این هم خبر است و هم تحلیل اما برخی از اینها نگران عدم رای آوری روحانی هستند و معتقدم نه تنها روحانی بلکه هر رئیس جمهور فعلی اگر به دور دوم برود امکان رای آوردنش پائین است.

باهنر بیان کرد: اصلاح کابینه نیز تا صبح دو نفرش قطعی بود و عصر هم نفر سوم قطعی شد و البته ترمیم کابینه باید زودتر از این صورت می‌گرفت و این ترمیم هم کافی نیست و وزرای دیگری نیز ضرورت دارد تغییر کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین