سوئد به اعضای پشیمان داعش خانه و کار می‌دهد

داعش

سوئد به صورت آزمایشی برنامه‌ای را برای بازگرداندن اعضای پشیمان داعش به جامعه، قصد دارد به این افراد خانه و کار بدهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: «سوئد» برای جلوگیری از پیوستن اعضای سابق داعش به این گروه،  برنامه‌های تشویقی‌ای را در دستور کار قرار داده و در حال اجرای آزمایشی آن‌هاست.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، این تمهیدات تشویقی از قبیل فراهم کردن مسکن، شغل و آموزش است که برای اولین بار در شهر «لاند» در دست اجرا قرار گرفته است.

«آنا ژوسترند» هماهنگ‌کننده شهرداری علیه خشونت و افراط، این طرح را چالش‌برانگیز خواند، اما گفت باید با جداشدگان از داعش هم مانند کسانی که جرایم سازمان یافته و گروه‌های نئو نازی را ترک کرده‌اند، برخورد شود.

وی در مصاحبه با شبکه ملی رادیویی سوئد درباره دشواری‌های این طرح گفت: «وقتی نوبت به بررسی این موضوع رسید، ما گفتیم وای، ما چطور باید این طرح را کنترل کنیم.»

او در ادامه گفت: «اگر شما مرتکب جرمی شوید باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرید، اما جنبه‌های مختلفی هست. شاید بعضی افراد از جنبه هزینه به آن نگاه کنند. اما مثلا هزینه بازگرداندن یک فرد به اجتماع بسیار کمتر از هزینه رها کردن اوست.»

«کریستوفر کارلسون» جرم‌شناس سوئدی در مصاحبه با شبکه ملی رادیویی این کشور ضمن اعلام حمایت از این طرح گفت افرادی که تلاش می‌کنند از گروه‌هایی مانند داعش جدا شوند، باید راهی برای جدا شدن و دور ماندن از آن‌ها داشته باشند.

وی افزود: «شما به امکانات احتیج دارید، نیاز دارید به بازار کار برگردی، به مجوز کار و سقفی بالای سر احتیاج دارید."

برآورد شده است که از دستکم سیصد نفری که برای پیوستن به داعش سوئد را ترک کرده بودند، حدود صد و چهل نفر از آن‌ها از سوریه و عراق بازگشته‌اند.

سوئد طبق بعضی از آمارها بیشترین سرانه عضویت افراد در گروه تروریستی داعش را دارد، هر چند که ار لحاظ کمیت و تعداد افراد بعد از فرانسه، انگلیس، بلژیک و آلمان قرار می­‌گیرد.

با بالا گرفتن درگیری‌ها و خصوصا آغاز عملیات «موصل» برای پاکسازی تروریست‌ها از مناصق تحت تصرف تروریست‌ها، روزانه بر تعداد تروریست‌های فراری افزوده می‌­شود، از این رو نحوه مواجهه با این مسئله به یکی از موضوعات داغ در اروپا بدل شده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین