آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:

معنی پیوستن به جامعه جهانی آغاز وابستگی از نو است/ می‌خواهند دوران قاجار را بازسازی کنند

صدیقی

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: دوباره بحث پیوستن به جامعه جهانی را راه انداخته‌اند و می‌گویند مگر می‌شود قدرت آمریکا را نادیده گرفت؛ معنی پیوستن به جامعه جهانی آغاز وابستگی از نو است؛ می‌خواهند دوران قاجار را بازسازی کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محورهای سخنان آیت‌الله صدیقی، خطیب موقت نماز جمعه تهران به این شرح است:

- مسیری که باعث شود مثلا با تحریم ها از آرمانهایمان عقب نشینی کنیم مسیر انقلاب نیست.

- جنایات عربستان تجلی ظلم استکبار جهانی است.

- رفتار و اقدامات رهبری انقلاب نخبه پرور است و باعث رویش نخبگان می شود.

- دوباره بحث پیوستن به جامعه جهانی را راه انداخته اند و می گویند مگر می‌شود قدرت آمریکا را نادیده گرفت، می گوییم اگرباور امام را داشتید شما هم می‌گفتید آمریکا باید زیر پا له شود.

-معنی پیوستن به جامعه جهانی آغاز وابستگی از نو است؛ می‌خواهند دوران قاجار را بازسازی کنند.

- رسوایی بالاتر از رسوایی رئیس سازمان ملل که پول گرفت و سعودی ها را از لیست تروریستها بیرون آورد وجود ندارد.

- رزمایش های نیروهای مسلح دلگرامی ملت و منطقه است.

- مردم هر وقت می خواستند ببینند حق کجاست به آیت الله مهدوی کنی نگاه می کردند.

****

تسنیم نوشت: آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه، گفت: کسانی که خواستار پیوستن ایران به جامعه جهانی هستند و فکر می‌کنند بدون آمریکا نمی‌شود زندگی کرد حیات انقلابی و حسینی ندارند.

وی افزود: هدف قیام امام حسین(ع) مقابله با ظلمت و ظلم بود و امام حسین(ع) کشته شدن در راه حق را عزت و سازش با جریان کفر و نفاق را ذلت می‌دانستند.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران ادامه داد: از امتیازات قیام امام حسین(ع) هدف‌دار بودن، با برنامه پیش رفتن و از ابتدا تا پایان عزت را در مقابل ذلت دیدن بود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی حضرت علی‌اصغر در بیش از 140 کشور جهان، گفت: برگزاری این مراسم در کشورمان و بیش از 140 کشور جهان سند مظلومیت امام حسین(ع) و جنایت بنی‌امیه و یزیدیان است و امروز هم شاهد آن هستیم که خط رژیم آل‌سعود همان خط بنی‌امیه و ابوسفیان است.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به جنایات جنگی عربستان در یمن تصریح کرد: جنایت جنگی عربستان در یمن و در مقابل چشمان مدعیان دروغین حقوق بشر و مجامع بین‌المللی و رئیس رسوای سازمان ملل که بیش از  140 نفر را در یک مجلس عزاداری به خاک و خون کشیدند، موجب شرمساری است.

وی ادامه  داد: امروز هم ابوسفیان زمان آمریکای فریبکار ظالم است و عربستان و اسرائیل کودک‌کش تجلیات استکبارجهانی در عالم هستند.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به برگزاری مراسمات عزاداری ایام محرم در کشور اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی ادامه جریان کربلاست و پرچم عاشورا به دست ولی‌فقیه است و عزاداری‌های مردم ما سال به سال محتوای بهتری پیدا می‌کند.

وی با اشاره به دیدار اخیر نخبگان با مقام معظم رهبری، گفت: سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان هم هشداردهنده و هم تشویق کننده بود. ایشان نخبگان را هدیه‌ای از جانب خداوند معرفی کردند و فرمودند: «با تکیه بر نخبگان ایران به کشوری پیشرفته و قدرتمند و پرچمدار تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.»

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: مسئولان و نخبگان باید از سرمایه‌های ملی مراقبت کنند تا با مدیریت صحیح از آنان در جهت پیشرفت کشور استفاده شود.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به تبلیغات رسانه‌های جهانی مبنی بر پیوستن ایران به جامعه جهانی تاکید کردند: انقلاب اسلامی صولت قدرت‌های استکباری را در هم شکست و ما می‌توانیم را در تجربه نشان داد. پیوستن به جامعه جهانی ملت ایران را به وابستگی زمان قاجار و پهلوی خواهد برد.

وی با اشاره به رزمایش نیروی هوایی ارتش در هفته اخیر، اظهار کرد: این رزمایش نقطه عطفی برای نیروی هوایی و باعث دلگرمی ملت ما و مردم منطقه و هشدار به کسانی است که قصد آزار این ملت را دارند.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی مجاهد نستوه، روحانی بصیر و اخلاقی بود که رسیدگی به برنامه‌های حوزه و دانشگاه در راس برنامه‌های ایشان بود. وی از سابقین و حافظان انقلاب اسلامی بود و مانند عمار معیاری برای شناخت جبهه حق از باطل بود و مردم هرگاه می‌خواستند ببینند جبهه حق کجاست به آیت‌الله مهدوی‌کنی نگاه می‌کردند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین