وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد:

دسترسی مراکز بهداشتی ۵ هزار روستای کشور به اینترنت طی یک ماه آینده

واعظی

واعظی یادآور شد: از نظر من بیش از ۹۰ درصد از اقدامات انجام شده و تعدادی از روستاهای کشور در اولویت هستند که برای مراکز بهداشتی به اینترنت دسترسی پیدا کنند که ما این کار تا حدود یک ماه آینده بدون دریافت وجهی انجام خواهیم داد تا خدمات الکترونیکی سلامت بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمود واعظی صبح امروز در دیدار با وزیر بهداشت در ستاد وزارت بهداشت، اظهار داشت: وقتی به روستاها و شهرهای مختلف سفر می کنیم، مردم از اجرای طرح تحول رضایت دارند و آنچه در وزارت بهداشت انجام شد، فقط محدود به طرح تحول سلامت نیست بلکه نوع نگاه به حوزه های بهداشت، درمان و آموزش و پژوهش در آینده ثمرات و برکات فراوانی به دنبال خواهد داشت.

وی ضمن تمجید از اقدامات وزارت بهداشت در حوزه سلامت الکترونیک، یادآور شد: آقای هاشمی با حساسیت ویژه ای، موضوع سلامت الکترونیکی را پیگیری می کند در حال که ما در دولت تلاش زیادی کردیم که همکاران خود را متقاعد کنیم که الکترونیکی کردن دولت بسیار مهم و اساسی است اما وزیر بهداشت پیش قدم شد که پرونده الکترونیک سلامت تکمیل شود.

واعظی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که سند معماری زیرساخت نظام الکترونیک سلامت را به صورت مشترک تدوین کنیم و آن را برای تصویب به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ارائه دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این دیدار، اظهار داشت: بر اساس تفاهمی که با وزارت بهداشت صورت گرفت بنا شد که پیامک های تبلیغاتی محصولات و کالاهای قاچاقی که با سرشماره های تبلیغاتی ارائه می شود، توسط وزارت بهداشت به ما منعکس شود و در مرحله اول اقدام به دادن تذکر به آنها و در مرحله بعدی نسبت به مسدود سازی آنها اقدام می کنیم.

وی در ادامه گفت: پیامک های تبلیغاتی محصولات قاچاق حوزه سلامت که از شماره های شخصی به سایر مشترکین ارسال می شود، ابتدا مسدود و در مراحل بعدی از آنها شکایت می شود زیرا ماهیت و وظیفه تلفن های همراه شخصی، انجام تبلیغات نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات با بیان اینکه برای شناسایی سامانه های ارسال پیامک انبوه محصولات قاچاق حوزه سلامت با امنیت شبکه، هماهنگی های لازم را انجام می‌دهیم، گفت: قطعا با افرادی که تخلف می‌کنند، برخورد های قانونی لازم صورت می‌گیرد.

واعظی ضمن تقدیر و تشکر از وزارت بهداشت به دلیل اقدامات موثر در حوزه سلامت الکترونیک، یادآور شد: از نظر من بیش از 90 درصد از اقدامات انجام شده و تعدادی از روستاهای کشور در اولویت هستند که برای مراکز بهداشتی به اینترنت دسترسی پیدا کنند که ما این کار تا حدود یک ماه آینده بدون دریافت وجهی انجام خواهیم داد تا خدمات الکترونیکی سلامت بیش از پیش فراهم شود.

وی اظهار داشت: برای حل مشکلات موجود، کمیته ای مشترک تشکیل شد تا ظرف یک ماه آینده جلسات متعدد و منظمی داشته باشند و مشکلات حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت برطرف شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین