نماینده سوریه در سازمان ملل:

حملات ائتلاف آمریکا فقط بحران را در سوریه طولانی‌ می‌کند

بشار جعفری

"بشار الجعفری" نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن انتقاد از حملات هوایی واشنگتن به زیر ساخت‌های این کشور تأکید کرد که دمشق خواستار دریافت غرامت از کشورهای عضو ائتلاف آمریکا در سوریه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل از این نهاد خواست که تجاوزات ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا در سوریه متوقف شود.

الجعفری با ارسال دو نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت تأکید کرد، حملاتی که اخیرا به شماری از میادین و چاههای نفت و گاز سوریه در استانهای دیرالزور، الرقه و الحسکه صورت گرفت، خسارات بسیاری بر جا نهاده است.

وی تأکید کرد، حملات آمریکا به اراضی، ساز‌ه‌های نفتی و گازی و زیرساخت‌های اقتصادی سوریه در نابودی توانمندی‌های ملت سوریه سهیم است و مدت زمان بحران را طولانی می‌کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ادامه داد: این تجاوز ائتلاف بین المللی و اقدامات یک جانبه و سختگیرانه که از سوی برخی از این کشور بر ملت سوریه تحمیل شده، علت وخامت اوضاع دشواری است که سوریه با آن روبروست.

به گزارش «سانا»، الجعفری تأکید کرد که سوریه از کشورهای ائتلاف آمریکا به خاطر نابودی زیرساختهای آن خواستار دریافت غرامت است.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرده بود که نابودی زیرساختهای سوریه نشانگر روش آمریکا در نابودی این کشور است و تنها گروههای تروریستی را استفاده کننده از این مسئله عنوان کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین