نماینده پارلمان اروپا:

بعد از توافق هسته‌ای با ایران، ثبات در منطقه برقرار شده است

Richard identity of Europe Parliament

یکی از نمایندگان پارلمان اروپا ضمن انتقاد از وضعیت حقوق‌بشر در ایران در عین حال از توافق هسته‌ای و نیز توسعه روابط اقتصادی اروپا با ایران حمایت کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: «ریچارد هویت» نماینده پارلمان اروپا درباره راهبرد اتحادیه اروپا در برابر ایران پس از توافق هسته‌ای با بخش اخبار پارلمان اروپا گفت‌وگویی داشت. وی از گسترش روابط بازرگانی با ایران حمایت کرد و خواستار همکاری اروپا در از بین‌بردن تنش‌ها میان تهران و ریاض شد

هویت، با طرح مسایلی مانند تصور غربی‌ها مبنی بر تمایل ایران به دستیابی به بمب اتم و مواضع تهران در برابر تل‌آویو و نیز وضعیت دموکراسی و حقوق‌بشر در این کشور گفت: «به مدت 3 سال هیچ همکاری میان ایران و اروپا صورت نمی‌گرفت. اکنون اینطور نیست که همه‌چیز بهتر شده باشد اما پیشرفت مثبتی به دست آمده است. افراد بیشتری که حامی اصلاحات هستند انتخاب شده‌اند. توافق هسته‌ای پیروزی بزرگی برای دیپلمات‌های اروپایی  و به خصوص «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و گامی در جهت بازگرداندن ایران به جامعه جهانی بود و همزمان تلاش در این جهت صورت بگیرد تا توجه کامل به قوانین بین‌المللی باشد.»

وی افزود: «این توافق پیروزی بزرگی برای صلح و ثبات در منطقه‌ای بحرانی به خصوص با وضعیت انسانی اسف بار در سوریه و یمن و (در این شرایط) ایران را به پای میز مذاکره بکشانیم تا بحران‌ها حل شوند بخش مهمی است که راهبرد جدید می‌تواند به آن دست یابد.از دید ما پیشنهادهای عملی در زمینه مقابله با تروریسم ضروری است. همچنین باید گروهی از نمایندگان اروپایی باید به تهران بروند و درباره وضعیت حقوق‌بشر صحبت کنند. »

این سیاستمدار اروپایی افزود: «هم‌اکنون 15 کشور عضو (اتحادیه اروپا) گروه‌های تجاری را به تهران می‌فرستند در این روابط امکانات اقتصادی فراوانی برای 2 طرف ایجاد می‌کند که می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. من همچنین از توافق ایران با ایرباس حمایت می‌کنم. با این حال باید احترام به حقوق‌بشر در تمامی توافق‌های سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.»

کوپف شکست توافق با ایران را عاملی تهدید‌کننده برای امنیت منطقه خلیج فارس و اسرائیل دانست و مدعی شد که مردم ایران بازنده گفت‌وگو نکردن درباره بهبود وضعیت حقوق‌بشر در این کشور هستند. وی همچنین گفت که ایران و عربستان با حمایت از گروه‌های مسلح درگیر در جنگی نیابتی هستند.

هویت در بخش دیگری از این گفت‌وگو افزود: «اروپا تاثیری بر ایران دارد که آمریکا چنین تاثیری ندارد.ما می‌خواهیم که از این نفوذ استفاده کنیم تا به جنگ در یمن و سوریه پایان دهیم و به ساختار جدیدی از امنیت برای تمامی خاورمیانه دست‌ یابیم تا هر کشوری به امنیت و صلح دست یابد.»

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین