با حضور معاون وزارت ورزش و جوانان و رئیس دانشگاه شهید بهشتی؛

دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی در ورزش افتتاح شد

دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی

روز گذشته همزمان با مراسم اختتامیه دومین دوره تربیت مدرس کارآفرینی در ورزش، دبیرخانه دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی حوزه ورزش افتتاح شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، روز گذشته همزمان با مراسم اختتامیه دومین دوره تربیت مدرس کارآفرینی در ورزش، دبیرخانه دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی حوزه ورزش افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور دکتر احمدی معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان و دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، دکتر علیرضا فارسی رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر رضا شجیع دبیر شورای راهبردی وزارت ورزش و جوانان و دکتر محمد رضا برومند دبیر کارگروه اشتغال این وزارتخانه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری های مشترک وزارت ورزش و جوانان و دانشگاه شهید بهشتی در حوزه اشتغال و کارآفرینی امضا و پس از مبادله، دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی در ورزش رسماً فعالیت خود را آغاز نمود.

در این مراسم دکتر احمدی ضمن اشاره به ضرورت توجه هر چه بیشتر به مسئله اشتغال دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی افزود: برای سال های متمادی دانشگاه ها صرفاً معلمین ورزش تربیت کردند و این در حالی است که نیازهای اساسی ورزش کشور تغییر کرده و ضروری است رویکرد نظام آموزشی نیز در این زمینه تغییر کند. وی به آمار تقریبی بیش از 12000 فارغ التخصیل بیکار حوزه ورزش اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان نباید نسبت به این آمار نگران کننده بی تفاوت باشد و راه اندازی کارگروه اشتغال و کارآفرینی و همچنین امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه شهید بهشتی در راستای پاسخ به نگرانی ها بوده است.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در ادامه از تداوم برگزاری دوره های آموزشی اشتغال و کارآفرینی خبر داد و اظهار امیدواری کرد؛ علاوه بر دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی در ورزش، به زودی مرکز رشد و فناوری شرکت های دانش بنیان ورزشی نیز با حمایت وزارت ورزش و جوانان راه اندازی می شود. 

در ادامه مراسم نیز دکتر محمد مهدی طهرانچی از روبکرد علمی وزارت ورزش و جوانان و بویژه دکتر محمود گودرزی در سه سال گذشته قدردانی کرد و افزود: دانشگاه شهید بهشتی از هیچ تلاشی برای کمک به حل مشکل اشتغال دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی کوتاهی نخواهد کرد. وی از برگزاری دو مراسم استارت آپ اختصاصی برای دانش آموختگان تربیت بدنی تا پایان سال جاری و همچنین اخذ مجوز رشته مهندسی و فناوری ورزشی در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین