قائدشرف در نشست خبری نمایندگان تشکل‌های دانشجویی:

مقابله با فساد درونی لازمه استکبارستیزی است/ اگر با فساد مبارزه نکنیم شعار "مرگ بر آمریکا" فراموش می‌شود

قائدشرف

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: ایستادن در مقابل استکبار یکسری لازمه نیاز دارد اصلی‌ترین مسئله مقابله با فساد درونی است، جمهوری اسلامی و نیروهای انقلابی اگر با فساد در جمهوری اسلامی مقابله کنند قطعا می‌توانند در مقابل آمریکا بایستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: محمد حسین قائدشرف دبیر تشکیلات اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری نمایندگان تشکل‌های دانشجویی که صبح امروز به مناسبت 13 آبان در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد گفت: بخش اول سخنان بنده در رابطه با دیدگاه امام است. دیدگاهی که اگر از آن فاصله نمی‌گرفتیم وضعیت ما امروز اینگونه نبود. دیدگاهی که دو گانه مستکبر و مستضعف را می‌سازد و از مستضعف فرای مرزهای اسلام سخن می‌گوید.

وی افزود: ما امروز نیاز به بازخوانی جدی خط امام (ره) بدون تحریف و تصاویر روتوش شده داریم تصاویری که سعی می‌کند از امام یک چهره در تعامل با استکبار بسازد.

قائدشرف تاکید کرد: استکباری که ما امروز از آن سخن می‌گوییم معنای اتم آن آمریکاست. ما آمریکا و اسرائیل را از هم جدا نمی‌دانیم وبرای استکبار جهانی یک هویت واحد قائلیم و یک جبهه مستضعفین که باید در مقابل استکبار بایستد. 

این فعال دانشجویی افزود: آمریکا سال‌هاست که پرچمدار استکبار است زمانی خودش وارد جنگ می‌شد ولی امروز پشت گروه‌هایی مانند داعش پنهان می‌شود و جنگ‌های نیابتی به راه می‌اندازد.

دبیر دفتر تحکیم وحدت اظهار داشت: امروز ما در وضعیت مطلوبی قرار نداریم. چه شد که مایی که در یک قدمی کاخ سفید بودیم امروز نگران مسئله نفوذ هستیم و پشت میز مذاکره می‌نشینیم با یک برجام بی فرجام. 

وی ادامه داد: ما آزموده‌ای را آزمودیم که آزمودن آن خطا بود. ملت ما زود کودتای 28 مرداد، حادثه سقوط هواپیمای مسافربری،‌حمایت آمریکا از صدام و حمله سکوهای نفتی را فراموش کرد. 

قائدشرف ادامه داد: دو گروه در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد گروه اول گروه غرب گراست که زمانی شعار تعامل با غرب را داد و امروز هم با آنها پشت میز مذاکر می‌نشیند گروه دیگری هم وجود دارد که باید تبیین کند اگر تبیین به درستی انجام می‌شد دیگر لازم نبود که تاریخ را مرور کنیم. باید تبیین کنیم که با گرگ نمی‌شود مذاکره کرد. 

این فعال دانشجویی گفت: ایستادن در مقابل استکبار یکسری لازمه نیاز دارد اصلی ترین مسئله مقابله با فساد درونی است. جمهوری اسلامی و نیروهای انقلابی اگر با فساد در جمهوری اسلامی مقابله کنند قطعا می‌توانند در مقابل آمریکا بایستند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت افزود: مردم ما پذیرش شعار مرگ بر آمریکا را دارند چون دشمنی آمریکا را با پوست و خون خود احساس کردند ولی این شعار را از کسانی می‌پذیرند که خودشان درگیر فساد نباشند. درخت تنومند انقلاب در صورت عدم مبارزه با فساد از داخل تهی می‌شود. اگر با فساد مبارزه نکنیم دیر یا زود شعار مرگ بر آمریکا هم فراموش خواهد شد. 

وی گفت: وقتی مردم می‌بینند در یک بخش جامعه فقر موج میزند و در بخش دیگر فساد 8 هزار میلیاردی رخ می‌دهد، وزیر عوض می‌شود تا پاسخگویی صورت نگیرد دیگر این شعار را از این تریبون ها نخواهند پذیرفت. 

قائدشرف در ادامه در پاسخ به سوالی در رابطه با حقوق‌های نجومی گفت: ما نسبت به دولت برای برخورد با حقوق‌های نجومی انتظاری نداریم چون مسلما دولت ذخایر نظام را تحویل قوه قضائیه نمی‌دهد. 

وی افزود: باید ببینیم منزل رئیس جمهور کجاست و آیا وی از پایین شهر خبر دارد؟ متاسفانه یک اتفاق بزرگ که اخیرا رخ داد این است که حقوق 20 میلیون تومانی عادی شده است. در جامعه‌ای که حداقل 800 هزار تومان حقوق یک کارگر است و ما به سادگی از کنار این مسئله گذشته‌ایم. 

قائدشرف اظهار داشت: از قوه قضائیه انتظار داریم که برخورد جدی با مسببان حقوق‌های نجومی داشته باشد، شاید دولت هرگز نخواهد که متخلفان را معرفی کند پس بحث مدعی‌العموم چه می‌شود؟ 

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: قوه قضائیه بارها نشان داده که اگر بخواهد می‌تواند قاطع برخورد کند در پرونده‌های سخت تر از این و پرونده فلان آقازاده هم این را نشان داده است. حداقل اگر نمی‌تواند به خاطر فشارهای سیاسی با همه خاطیان حقوق‌های نجومی برخورد کند حداقل با بخشی از آنها برخورد کند. رسانه‌ها و دانشجویان نیز باید حمایت کنند تا قوه قضائیه با دست باز بتواند در این ماجرا ورود پیدا کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین