قاضی‌زاده در مخالفت با صالحی امیری، وزیر پیشنهادی ارشاد:

رئیس‌جمهور یک سرهنگ را برای حوزه فرهنگ معرفی کرده/ سیدرضا صالحی‌امیری خواهید بود یا سیدرضا فلاح؟

قاضی‌زاده

نماینده مردم فریمان در مخالفت با سیدرضا صالحی امیری، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از آقای رئیس‌جمهور که خود منتقد سرهنگ‌ها بودند تعجب‌آور است که یک سرهنگ را برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرده‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: سید احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس عصر امروز (سه‌شنبه 11 آبان) در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مخالفت با سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از آقای رئیس جمهور که خود منتقد سرهنگ‌ها بودند تعجب‌آور است که یک سرهنگ را برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بنده از نزدیک با مسائل فرهنگی آشنایی دارم، گفت: حال فرهنگ ما بدتر از آن است که آقای صالحی امیری بتواند از پس آن برآید.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه مدتهاست که عرصه فرهنگ تبدیل به عرصه سیاست‌بازی شده است‌، اظهار کرد: عرصه فرهنگ مدتهاست عرصه جناح‌بازیها شده است و نفس بسیاری از فعالان فرهنگی را بند آورده است.

نماینده فریمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوابق تحصیلی صالحی امیری گفت: اگر شما بین علوم سیاسی و مسائل فرهنگی نسبتی پیدا کردید آن وقت مسئولیت این وزارت فرهنگ را قبول کنید. دستهای شما خالی‌تر از آن است که بتوانید در این عرصه کاری انجام دهید.

وی با اشاره به برکناری علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: آقای صالحی امیری آیا می‌دانید یا خبر دارید چرا آقای جنتی برکنار شد؟ ایشان نه شهید کنسرت بودند و نه به دلیل دغدغه دولت نسبت به تذکرات مراجع تقلید ،برکنار شدند. اگر دولت قصد توجه به تذکرات مراجع را داشت باید 3 سال پیش وی را برکنار می‌کرد. 

قاضی‌زاده هاشمی خطاب به صالحی امیری ادامه داد: شما به اتکاء کدام تحصیلات و تخصص کتاب مفاهیم و نظریات فرهنگی و دانستنیهای رایزنی فرهنگی را به چاپ رسانده‌اید و با کدام بودجه آن را به چاپ ششم رسانده‌اید؟

نماینده مردم فریمان با اشاره به سوابق اجرایی صالحی امیری گفت: چرا سوابقتان در رابطه با سربازی گمنام امام زمان (عج) را به مجلس ارائه نکرده‌اید؟ مگر اسم مستعار شما «سید رضا فلاح» نبوده است؟ ما دست امنیت‌آفرینان کشور را می‌بوسیم اگر قصد ورود به عرصه‌ای را که به آن تخصص ندارند، نداشته باشند.

وی با انتقاد از برنامه‌های پیشنهادی صالحی امیری، تصریح کرد: اگر شما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شوید در مواجهه با هنرمندان به سراغ پرونده پرسنلی آنها خواهید رفت یا سوابق هنری آنان؟ شما احتمالا با اجرای دستورات مقامات بالا ممیزی‌های بیجایی را انجام خواهید داد و بدون توجه به هنرمندان انقلابی توصیه‌های مقامات ذی‌نفوذ را اجرا خواهید کرد.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به موارد مطرح شده توسط صالحی امیری در کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شما در کمیسیون فرهنگی مجلس گفته‌اید که می‌خواهید در وزارت فرهنگ حوزه علمیه و شورای فرهنگی را فعال کنید کنسرت موسیقی را با مشروبات الکلی مقایسه کرده‌اید. در این رابطه باید از کسانی که برای اعتلای موسیقی پاک در این کشور تلاش می‌کنند عذرخواهی کنید.

نماینده مردم فریمان در مجلس در پایان با اشاره به کاغذهای پخش شده در صحن مجلس درباره عذرخواهی الیاس نادران نماینده سابق مجلس از صالحی امیری گفت: من از آقای نادران استعلام کرده‌ام و ایشان عذرخواهی از شما را تکذیب کرد بلکه عذرخواهی ایشان از سایت الف و احمد توکلی بوده است. حال با توجه به آنکه پس از 3 سال هنوز پرونده عذرخواهی آقای نادران باز است،‌ آقای صالحی امیری فردا با هنرمندان چه رفتاری خواهید داشت؟

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین