ابوطالبی در توئیتر؛

دولت اقتدار فرهنگی را برای مبارزه بافساد اصل می‌داند

حمید ابوطالبی

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: دولت که مسئول مبارزه با فساد است، اقتدار فرهنگی و روی آوری به فرهنگ را برای عبور از بحران های اجتماعی، مبارزه بافساد و نجات اقتصادملی اصل می‌داند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ‌حمید ابوطالبی در یاداشتی در صفحه توئیتر خود نوشت: اکنون و پس از موفقیت های بی نظیر در سیاست خارجی و اقتصاد کلان، ضرورت پرداختن به امر ملی فرهنگ احساس می شود و این منحصر به ترمیم کابینه نبوده است؛ لذا است که امروز، دولت، همه را به فرهنگ خواند؛ به اخلاق مداری؛ به دینداری؛ به اصالت ها و هویت ها؛ به آرامش در جامعه؛ به حسن رفتار و کلام؛ و مردم سالاری.

وی افزود: دولت، امروز ندای مظلومیت فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی؛ بحران در ساختارهای کلان حوزه فرهنگ؛ پراکندگی مسئولیت و مراکز تصمیم گیری در امر فرهنگ را سر می دهد.

ابوطالبی نوشت: دولت نسبت به نگرانی های اجتماعی؛ رشد آسیب های فراوان جامعه؛ بحران در امر اخلاق و آینده فرهنگ و اجتماع؛ غلبه احساس بر عقلانیت درجامعه و هشدارمی دهد.

ابوطالی تاکید کرد: دولت که مسئول مبارزه با فساد است، اقتدار فرهنگی و روی آوری به فرهنگ را برای عبور از بحران های اجتماعی، مبارزه بافساد و نجات اقتصادملی اصل می‌داند؛ براین مبنا بود که امروز در مجلس و تعامل با نمایندگان عزیز، احساسی عمیق برای تفاهم دولت وملت پدیدآمد و محبت، مهربانی، دوستی و همزبانی موج می زد.

وی افزود:‌ امروز در مجلس تفاوتی اساسی وجود داشت، یعنی پرداختن اکثر نمایندگان به برنامه ها به جای شخصیت ها و رای آوری همه وزرای فرهنگی، نماد این تفاوت است.

ابوطالبی نوشت: امروز کنش های حکمت آمیز هیئت رییسه محترم، بویژه برادر گرامی دکتر لاریجانی، نماد نزدیکی دولت و ملت بود؛نماینده عزیزی هم خانه ملت را خانه دولت خواند.

وی افزود: دولت این حسن نظر مجلس و رای اعتماد به هرسه وزیر را ارج می نهد؛ آن را نماد اعتماد به رییس جمهور و دولت می داند و نخستین تجربه مشترک موفق با مجلس جدید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین