بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

استمرار روحیه استکبارستیزی در همه ابعاد ضروری است

راهپیمایی روز 13 آبان در تهران

دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، بر لزوم استمرار روحیه استکبار ستیزی در همه ابعاد تاکید کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بر لزوم استمرار روحیه استکبار ستیزی در همه ابعاد تاکید کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: سیزدهم آبان ماه یادآور خروش ضد استکباری ملت بزرگ و مسلمان ایران در مقابل آمریکای جهانخوار و اذناب داخلی اش است و به همین اعتبار ملت سرافراز ایران اسلامی علی رغم همه دشمنی‌ها و بعد از گذشت بیش از سه دهه و نیم از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز تازه نفس و توفنده در همه جبهه‌ها با نظام سلطه در ستیز و تقابل است.

در ادامه تاکید شد: آمریکای جهانخوار در 13 آبان 1343 از طریق رژیم دست نشانده پهلوی تلاش کرد تا با تبعید رهبر کبیر و زعیم بزرگ نهضت اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) تا ندای حق طلبانه ایشان را ساکت کند، ولی به فضل الهی موفق نشد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این بیانیه تاکید کرد: در 13 آبان 1357 خون پاک دانشجویان و دانش آموزان خیابان‌های تهران و سایر شهرها را گلگون کرد و در 13 آبان 1358 خشم و کینه انباشته شده علیه جنایات آمریکای جهانخوار زبانه کشید و دانشجویان رشید و غیور مسلمان پیرو خط امام (ره) لانه جاسوسی و کانون توطئه علیه انقلاب اسلامی که در پوشش سفارت آمریکا به فتنه انگیزی مشغول بود را تسخیر کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این حرکت سترگ، که نماد بصیرت و بینش انقلابی این دانشجویان بود، آنچنان در تعیین مسیر حرکت انقلاب اسلامی موثر و راهگشا بود؛ که حضرت امام خمینی (ره) از آن با تعبیر «انقلاب دوم» یاد کردند. شاید در آن روز بسیاری از این تعبیر به تعجب افتادند، اما سیر تحولات بعدی و کشف عمق دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی نشان داد، که اگر این ضربه کاری بر پیکره استکبار وارد نمی‌شد، شاید تا امروز نام و نشانی از انقلاب اسلامی باقی نمانده بود.

دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شاید بتوان اصلی ترین دستاورد حرکت انقلابی 13 آبان 1358 را شکستن خط نفوذ و رخنه وابستگان و دلدادگان آمریکا در بدنه انقلاب اسلامی دانست و به همین دلیل امروز هم که به تصریح رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نفوذ و رخنه هنوز هم در دستور کار نظام سلطه برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و به بیراهه کشاندن نظام اسلامی است، پیام گرانقدر حماسه 13 آبان باید دائما بازخوانی و در قالب‌های روزآمد باز تولید شود و در این زمینه آنچه که لازم است به آن توجه شود شناخت ابزارهای نوین دشمنی آمریکای جهانخوار و اذناب آن با انقلاب اسلامی است.

در قسمت دیگری آمده است: امروز مقابله با پیشرفت‌های علمی فرزندان نخبه و غیور ملت ایران با استفاده از همه ابزارهای نامشروع را می توان یکی از اصلی ترین سرفصل‌های توطئه آمریکا علیه انقلاب اسلامی دانست که در کنار تقویت گروهک‌های تکفیری در منطقه آسیای غربی به منظور بازتولید ناامنی و ترور بخش اعظمی از توان آمریکا و متحدانش را به خود مصروف کرده است. به همین دلیل ملت بصیر ایران نیز با درک ابعاد این توطئه‌ها هم افتخار مقابله با گروهک‌های تکفیری در عراق و سوریه را به نام خود ثبت کرده و در این مسیر از تقدیم فرزندان عزیز خود دریغ ندارد و هم جبهه تلاش علمی و تقویت بینه کشور در این مسیر را با جدیت دنبال می‌کند.

در پایان این بیانیه تاکید شد: صد البته که ملت سرافراز ایران که در طول این سال‌ها بارها امدادهای الهی را به نظاره نشسته در این جهاد سخت بازهم به عنایات الهی چشم امید دارد و نیک می‌داند که وعده الهی (ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم) تخلف ناپذیر است. دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به ویژه شهدای مدافع حرم بر تقویت و استمرار عزم راسخ همه اقشار ملت ایران در جهاد علمی خود تاکید می‌کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین