قالیباف:

خوب کار کردن نوعی استکبارستیزی است / حذف روحیه مبارزه از فرهنگ انقلاب، ما را با بن‌بست روبرو می‌کند

قالیباف شهردار تهران

شهردار تهران گفت: روحیه مبارزه می‌تواند ما را در ابعاد مختلف تقویت کرده و به موفقیت برساند، خود کار و تلاش نیز بخشی از روحیه مبارزه است؛ چرا که کار به معنی حیات و جوهره انسان است و اگر همین کار را درست انجام دهیم، همان روحیه مبارزه و استکبارستیزی را محقق کرده‌ایم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران ظهر امروز طی سخنانی در جمع کارکنان شهرداری منطقه 16  با اشاره به نام گذاری 13 آبان به عنوان روز استکبار ستیزی، تاکید کرد: داشتن روحیه استکبارستیزی به معنی مبارزه با ظلم و مبارزه با کسانی است می خواهند اراده خودشان را به ناحق و در راه باطل به دیگران تحمیل کنند.

وی خاطرنشان ساخت: عزت دنیوی و اخروی ما در این است که با  خوی و خصلت استکباری و روحیه ظلم و جور مبارزه کنیم؛ اگر روحیه مبارزه از هر فردی، در هر سطحی گرفته شود آن فرد نمی تواند در زندگی مادی و معنوی خودش موفق باشد.

شهردار تهران عنوان داشت: همیشه جبهه حق و باطل وجود دارد و شیطان نیز در پیشگاه خداوند قسم یاد کرده است که در راه منحرف کردن بندگان از صراط مستقیم تلاش کند. این ما هستیم که تشخیص می دهیم جبهه حق و باطل کجا است و چگونه باید در جبهه حق قرار بگیریم.

قالیباف ابراز داشت: در فرهنگ قرآنی اینطور آمده است که هدایت در صراط مستقیم و تشخیص حق به دست خداوند صورت می گیرد، همانطور که وسعت و محدودیت روزی نیز در اراده خداوند است ؛ از این رو باید از خدا بخواهیم که ما را هدایت کرده و به حال خودمان وا نگذارد.

وی با تاکید بر ضرورت وجود «روحیه مبارزه» یادآور شد: این روحیه مبارزه شرط عزت و قرار گرفتن در مسیر درست است.  انقلاب اسلامی بر اساس همین روحیه مبارزه شکل گرفت و اگر این روحیه مبارزه از فرهنگ انقلاب گرفته شود، انقلاب با بن بست روبرو خواهد شد.

شهردار تهران تاکید کرد: این روحیه مبارزه از درون خود ما و مبارزه با نفس اماره شروع می شود و همین روحیه مبارزه صبح تا شب در محیط کار ما وجود دارد؛ چرا که ما همیشه در بین خیر و شر هستیم و هر لحظه ممکن است در معرض کار خطایی قرار بگیریم اما همین روحیه مبارزه است که می تواند ما را حفظ کند.

قالیباف عنوان داشت: اگر با روحیه خدمت و مجاهدت سر کار می آئیم، این بخشی از همان روحیه مبارزه است؛ ما اینجا نمی آئیم که حقوق بگیریم، بلکه اینجا هستیم تا به همنوع خود خدمت کنیم. از این رو شغل و اشتغال محل ارتزاق نیست بلکه روزی دهنده خداوند است.

وی یادآور شد: روحیه مبارزه می تواند ما را در ابعاد مختلف تقویت کرده و به موفقیت برساند. خود کار و تلاش نیز بخشی از روحیه مبارزه است؛ چرا که کار به معنی حیات و جوهره انسان است و اگر همین کار را درست انجام دهیم، همان روحیه مبارزه واستکبار ستیزی را محقق کرده ایم.

شهردار تهران عنوان داشت: مقام معظم رهبری فرمودند دشمن اصلی ما آمریکا است و تنها راه مبارزه با آمریکا نیز کار، کار و کار است.  به همین جهت درست کار کردن ما نیز خودش یک مبارزه است. اگر این روحیه مبارزه از ما گرفته شود، انسان عزت خود را از دست می دهد و بعد زیر بار هر حرفی می رود و تحت هر شرایطی قرار می گیرد.

وی به تلاش فرهنگ سرمایه داری و تهاجم فرهنگی برای جدایی روحیه مبارزه از جامعه اشاره کرد و گفت: البته باید توجه داشت که دشمن تراشی ماهیتا با روحیه مبارزه متفاوت است و نباید دشمن تراشی کنیم.  افراد عاقل به دنبال دشمن تراشی نمی روند همینطور که افراد عاقل و مبارز زیر بار ظلم هم نمی روند و اجازه نمی دهند کسی بر عزت آنها خدشه وارد کند؛ آن ها حتی جان خود را هم می دهند اما ذلت نمی پذیرند.

قالیباف تاکید کرد: امیدواریم این روحیه مبارزه و خدمت روز به روز در یکایک ما افزایش پیدا کند و به این ترتیب خیر و برکت در بعد مادی و معنوی و در زندگی شخصی، هویت جمعی و حقیقی و حقوقی ما تقویت شود.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت توجه به سه موضوع مسکن، درمان و امنیت شغلی کارکنان شهرداری تهران، عنوان داشت: باید همه تلاش خود را به کار بگیریم که موضوعات معیشت کارمندان را در بستر عدالت پیش ببریم همینطور که متقابلا توقع داریم با اولویت به مردم جنوب شهر خدمت کنیم؛ چرا که در اولویت قرار دادن مستضعفان عین عدالت است.

وی در پایان ابراز داشت: منطقه 16 از جمله مناطقی است که در این دوره از نظارت ستادی جزو مناطق خوب و زحمت کش به شمار می رود؛ از این رو از شهردار و همه عزیزانی که در سطح ستاد، نواحی و بخش های مختلف انجام وظیفه می کنند، قدردانی می کنم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

لینک های مفید