زاکانی در مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان:

الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره هاشمی در حال پیگیری است/ آمریکایی‌ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده‌اند

نشست خبری علیرضا زاکانی

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه اقتصاد کشور از ابتدا دست افرادی که موافق تعاملات با آمریکا بوده‌اند قرار داشته است، گفت: الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره آقای هاشمی در حال پیگیری است و به فرمان‌های مقام معظم رهبری نیز توجه نکرده‌اند و دائماً به سمت تعامل با آمریکا گرایش دارند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: علیرضا زاکانی شامگاه امشب در مراسم بزرگداشت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: همه حوادثی که از ابتدای انقلاب رخ داده یک نقطه مشترک دارد و آن آمریکاست، انقلاب اسلامی انقلاب جهانی است و اگر بخواهیم با انقلاب‌های فرانسه و روسیه آن را بسنجیم می‌بینیم انقلاب اسلامی ابعاد بسیار گسترده دارد و به همین دلیل نظام سلطه با انقلاب اسلامی کنار نمی‌آید.

نماینده مجلس در دوره‌های هفتم تا نهم و رئیس کمیسیون برجام با اشاره به اینکه فتح لانه جاسوسی بزرگتر از انقلاب اول بود عنوان کرد: دو خطا در کشور بنا به سخنان مقام معظم رهبری دارد اتفاق می‌افتد؛ یکی کم رنگ کردن فریادها بر سر آمریکا و دیگری القاء این تفکر که ارتباط با آمریکا عامل گره‌گشایی است.

وی با بیان اینکه در بین مسئولان دو نگاه وجود دارد، افزود: عده‌ای معتقدند انقلاب اسلامی الگویی را در اختیار جامعه جهانی قرار داده و این الگو تاثیرات و تغییراتی در منطقه ایجاد کرده و راه موفقیت نیز حرکت در مسیر جامعه اسلامی است و بر مدار اندیشه انقلابی دنبال جهانی شدن هستند، اما برخی مسئولان معتقدند راه گذشته قابل ادامه دادن نیست و باید در الگوی جهانی سازی آمریکا مشارکت داشته باشیم و تابع نظام نوین جهانی شویم.

زاکانی تصریح کرد: برخی توانایی همراهی با انقلاب را نداشتند؛ عده‌ای به دلیل ضعف‌های خودشان، عده‌ای گرفتار متاع دنیا شدند، عده‌ای نیز در قلبشان چیزی را باور و به زبان چیز دیگر می‌گفتند که همراهی با انقلاب واقعیتشان را نمایان کرد و عده‌ای نیز مرعوب قدرت آمریکای 37 سال پیش شدند.

نماینده مجلس در دوره‌های هفتم تا نهم و رئیس کمیسیون برجام بیان کرد: آمریکا در گذشته قدرت زیادی داشت ولی امروزه شکست خورده و بسیار ناتوان حتی در فضای سیاسی کشور خودش است همچنین با بدهی‌های زیاد، فرو رفتن در منجلاب فساد و ناتوانی در مقابل انقلاب اسلامی ایران دیگر توان هماوردی با جریان مقاومت را ندارد.

وی با اشاره به اینکه آغازکننده جریان  برقراری ارتباط با آمریکا دولت موقت زمان انقلاب بوده گفت: برقراری ارتباط با آمریکا به تدریج توسعه پیدا کرد به طوری که در مبانی نظری برنامه چهارم تمام عرصه های عزت آفرین ملت ایران به سخره گرفته و تمام راه های منجر به شکست پیشنهاد شد و حتی قصد تنظیم قوانین داخلی با آمریکا را داشتند و امروزه برخی مسئولان با این نگاه به پیکره کشور آسیب می‌زنند و توصیه های اکید رهبر بر توجه به نفوذ و شناسایی وظایف در قبال انقلاب را نادیده می‌گیرند.

زاکانی ادامه داد: آمریکا در ابتدای انقلاب با هشت سال جنگ تحمیلی و انواع جنایت‌ها قصد براندازی انقلاب اسلامی ایران را داشت وقتی فهمید جنگ سخت فایده ندارد وارد جنگ نرم و تهاجم فرهنگی شد و با وجود صدماتی که در این حوزه خوردیم رشد نیز پیدا کردیم و انقلاب صادر شد.

نماینده مجلس در دوره‌های هفتم تا نهم و رئیس کمیسیون برجام تصریح کرد: آمریکا در انتهای دهه 70 جنگ بین مسئولان را در ایران آغاز کرد و چون به نتیجه دلخواه نرسید سال 88 با فتنه قصد ایجاد دوگانگی در متن جامعه را داشتند و انقلاب را تا لبه پرتگاه بردند اما بصیرت و آگاهی مردم و رهبر، انقلاب را حفظ کرد اما زخم آن بر پیکره کشور ماند، در گام پنجم دشمن با جنگ اقتصادی سعی داشت مردم را مقابل دولت قرار دهد اما به نتیجه نرسیدند و سعی در نفوذ به مسئولان کشور و ارائه سیاست‌های غلط به آنها را داشتند که بدترین نوع نفوذ این است که مسئولان کشور عمدا تصمیمات اشتباه بگیرند که در بخش هایی از جامعه گرفتار آن هستیم.

وی در رابطه با اهداف آمریکا از تصویب برجام، عنوان کرد: آمریکایی‌ها در برجام یک قصد داشتند با ایجاد گره در زندگی اقتصادی مردم جامعه را دو قطبی کنند که یا باید از مسئله هسته ای بگذرند یا در سختی باشند، در برجام دو قصد داشتند خط مقاومت را معامله کنند و جامعه اسلامی ایران را محصور کنند و برای اسرائیل مصونیت خلق کنند، در برجام سه قصد ناتوان کردن ایران محصور شده را داشتند و می‌خواستند توانایی های موشکی را بگیرند و در آخرین مرحله قصد داشتند قوانین داخلی و جهت گیری‌های ایران را تابع خود کنند اما به خواسته خود نرسیدند.

زاکانی تصریح کرد: توصیه اکید رهبر این بود که در بحث برجام گام به گام قدم برداریم اما برخی مسئولان با رعب و وحشتی که از آمریکا داشتند و عدم دقت و کارشناسی به همه تعهدات خود عمل کردیم اما آمریکایی‌ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده اند و بخشی از این اتفاق اشتباه عمدی،بخش دیگر در اثر نا آگاهی و اعتماد به دشمنان است.

نماینده مجلس در دوره های هفتم تا نهم و رئیس کمیسیون برجام با اشاره به اینکه جای پرسشگر و پاسخگو در جامعه تغییر کرده است، خاطر نشان کرد: ناظر به گذشته صحبت می‌کنیم زیرا گذشته چراغ راه است، در کشور پنج عرصه مهم از جمله فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع و علم و فناوری داریم.

وی در ادامه افزود: امنیت کشور از ابتدا دست کسانی بوده که در جهت انقلاب حرکت می‌کردند و امروزه تمام منطقه در آتش می‌سوزد اما ایران دارای امنیت مناسب است اگر بر اساس معیار های آمریکا حرکت می‌کردیم سرنوشت کشورمان مانند لیبی بود و سرشار از ظلم و جنایت ولی با نگاه استکبار ستیزانه امنیت کشور دارای وضعیت مناسب است.

زاکانی با بیان اینکه اقتصاد کشور از ابتدا دست افرادی که موافق تعاملات با آمریکا بوده‌اند قرار داشته است، گفت: الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره آقای هاشمی در حال پیگیری است و به فرمان‌های مقام معظم رهبری نیز توجه نکرده‌اند و دائماً به سمت تعامل با آمریکا گرایش دارند.

نماینده مجلس در دوره‌های هفتم تا نهم و رئیس کمیسیون برجام خاطرنشان کرد: مجاهدت در حوزه اقتصادی در رده مهمترین فعالیت‌هاست و اقتصاد مقاومتی به معنای توانمندسازی داخلی با حفظ تعاملات با کشورهای خارجی است به شرط اینکه به استقلال کشور آسیب نزند، همچنین باتوجه به اینکه زیر ساخت انقلاب اسلامی فرهنگ است دولت باید تلاش بیشتری در حوزه فرهنگ نماید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین