ابوترابی‌فرد:

استکبارستیزی ریشه در اعتقادات و آموزه‌های دینی ما دارد

ابوترابی

ابوترابی فرد نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان گفت: استکبارستیزی ریشه در اعتقادات و آموزه های دینی ما دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان گفت: استکبارستیزی ریشه در اعتقادات و آموزه های دینی ما دارد.

ابوترابی‌فرد در سخنرانی امروز راهپیمایی بزرگ سیزده آبان که صبح پنجشنبه در مصلی کرج برگزار شد، اظهار کرد: امروز بعد ازگذشت چند دهه از این رویداد شاهد دستاوردهای ارزشمندی برای ملت ایران هستیم.

وی منشا شکل گیری ۱۳ آبان را آموزه‌های اسلامی دانست و گفت: در جامعه اسلامی اگر مردم به درستی به وظایف خود عمل نکنند و از آموزه های دینی و اسلامی فاصله بگیرند، دشمن برآنها چیره می‌شود.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه به ویژگی یک جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: اولین ویژگی ملت اسلامی آن است که خداوند آن‌ها را دوست دارد و آن‌ها نیز دوست دار خداوند هستند.

وی پیوند استوار با آموزه‌های قرآنی، تواضع و فروتنی انسان‌های مسلمان نسبت به یکدیگر ایستادگی در برابر کفر را از دیگر ویژگی‌های یک جامعه اسلامی عنوان کرد.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود به یوم الله سیزده آبان اشاره کرد و ابرازکرد: این روز، نماد عزت و اقتدار ملت ایران در مقابل استکبار جهانی و آمریکا است که در سایه ایمان و رهبری امام خمینی(ره) ایجاد شد.

وی  رویارویی با نظام‌شاهنشاهی را رویارویی با قدرت های جهان دانست و گفت: نتیجه تقابل با نظام کفر پیروزی ملت ایران بر قدرت ها جهانی و استقرار یک نظام اسلامی بود.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی همچنین به پیروزی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دفاع مقدس ملت ایران بعد از هشت سال استقامت، طعم تلخ شکست را بر دشمنان چشاندند.

وی با اعلام اینکه روز پیروزی دفاع مقدس روز عزای آل سعود و رژیم صیهونیستی بود، گفت: دشمن از تمام توان خود استفاده کرد تا ایران به قدرت هسته ای تبدیل نشود، امروز ایران قدرت هسته ای مطرحی در جهان است.

ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه خوشبختانه تا کنون در تمام جبهه های مقابل دشمن، پیروزمندانه عمل کرده‌ایم، افزود: پیروزی در میدان تقابل با آمریکا، جریان جوشیده از تفکر امام است.

وی با اشاره به اینکه اگر ملت ایران در برابر آمریکا ایستادگی نمی‌کرد امروز به نماد عزت اسلام مبدل نمی‌شد، خاطرنشان کرد: این ایستادگی؛ وحدت را برای کشور به همراه داشت.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه حرکت عزت بخش ملت ایران در راه امام که همان راه اسلام است را دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این تمام دغدغه مقام معظم رهبری است.

ابوترابی فرد همچنین از رابطه با آمریکا سخن به میان آورد و گفت: اگر رابطه با آمریکا عزتی به همراه داشت، باید کشورهایی نظیر عربستان جزعزیزترین کشورها محسوب می شد.

وی با اشاره به قدرت دفاعی ایران بیان کرد: امروز ایران در قدرت دفاعی یکی از چند قدرت دفاعی جهان است، مقام ارشد اطلاعات ارتش آمریکا در اوج حضور آمریکا در عراق با حضور در کنگره آمریکا به قدرت دفاعی ایران تاکید فراوانی داشت.

ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز ایران به عنوان قدرت دفاعی بالنده و مقتدر حضور دارد، تصریح کرد: حضور فقیه مدیر و مدبر در راس هرم نظام جمهوری اسلامی تداوم بخش عزت و اقتدار در کشور است.

نایب رییس سابق مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه حضور مردم نشان دهنده اقتدار نظام است، گفت: امیدواریم قدرت اقتصادی در کنار قدرت سیاسی؛ دفاعی و امنیتی مسیر حرکت  انقلاب را هموارتر کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین