اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به مناسبت ۱۳ آبان:

تکرار ادعای حل مشکلات به کمک دولت‌های بین‌المللی و بی‌تفاوتی نسبت به مشکلات مردم را خیانت می‌دانیم

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

در بیانیه این اتحادیه آمده: بدون شک تکرار ادعای شکست خورده حل مشکلات مردم به کمک دولت‌های زیاده خواه و بدعهد بین المللی را خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی تلقی می‌کنیم و علاوه بر آن بی‌تفاوتی نسبت به مشکلات مردم را نیز خیانت دیگری می‌دانیم که به انقلاب اسلامی آسیب های جدی وارد می کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور بیانیه‌ای به مناسبت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی صادر کردند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: عزت و حیات در سایه ی مبارزه است و اولین گام مبارزه اراده است و پس از آن سیادت کفر و شرک جهانی و خصوصا آمریکا را بر خود حرام کنید استکبار در اندیشه ی رهبران الهی این سرزمین یک منطق است که البته در طول تاریخ مصادیق گوناگونی داشته است. از میان تمام ویژگی هایی که برای منطق استکباری می توان بر شمرد، معمولا ملت ها و انسان های آسیب پذیر ، قربانی زیاده خواهی و انحصار طلبی مستکبرین بوده و هستند . از این رو انقلاب اسلامی ملت ایران قیامی برای پایان دادن به زیاده خواهی حاکمان مستبد داخلی و حامیان خارجی قدرتمند آنان بود و بر این اساس هویت انقلاب اسلامی با مفهوم استکبار ستیزی پیوندی همیشگی داشته است .

در ادامه تاکید شده است: از آنجا که جنبش دانشجویی ایستادگی در مقابل زیاده خواهی و دست اندازی به داشته‌های ملتها و خونریزی و توسعه‌طلبی بین المللی را وظیفه‌ی اساسی خود می‌داند ، همواره خود را در مقابل استکبار و اتم مصادیق آن یعنی آمریکای جنایتکار دیده است از آنجا که ملت ایران در پس حوادث تلخ تاریخ چند دهه ی اخیر خود همواره شاهد نقش پررنگ استکبار جهانی در تاراج داشته های خود و سایر ملت های آزاده ی جهان بوده است و حاکمان ساده لوح و ترسوی داخلی را، به عنوان همفکر و همراه و مهره ی درونی ایشان می شناسد، رمز پیشرفت و حیات خود را در تداوم ایستادگی در مقابل دو مصداق از استکبار می بیند همان دولت های زیاده خواه ، بدعهد ، نامطمئن و خائنی که هنوز هم حاضر به پذیرفتن حقوق اساسی ملت ایران نیستند و از سویی سال هاست تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به منافع ملی ملت ایران به کار بسته اند و حتی با وجود تلاش برخی مسئولین جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد فضای تعامل و شکل گرفتن توافقات حقوقی ، به آنچه وعده کرده اند عمل ننموده و بار دیگر منطق استکباری خود را به نمایش گذاشتند، که عالی ترین نمونه آن همچنان در دولت آمریکا خلاصه می شود.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: برخی از تصمیم گیران و مدیران داخلی که دست اندازی به داشته‌های مردم را حق خود از انقلاب تفسیر می‌کنند و ابایی از دزدی بیت المال مسلمین ندارند. جنبش دانشجویی ایستادن در مقابل اختلاس ، دزدی ، بی عدالتی و تبعیض و ایستادن در مقابل زیاده خواهی برخی تصمیم گیران نامرد داخلی را از وظایف اصلی خود می داند و آن را در راستای روحیه ی استکبارستیزی خود تفسیر می کند ناگفته ارتباط بین دو مصداق بیان شده در اندیشه و افکار سیاسی و فکری آنان روشن و در کارنامه ی سیاه خیانت های آنان به ملت ایران سابقه ی مشترک مخالفت با اندیشه ی اسلام سیاسی و مواضع و آرمان های رهبران الهی این سرزمین ثبت شده است. روشن ترین نشانه ی آن تاکید هر دو بر ذوب شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی در نظام ناعادلانه ی بین المللی و بازگرداندن این مردم به وضعیت پیش از انقلاب اسلامی است . بدون شک ما تکرار ادعای شکست خورده ی حل مشکلات مردم به کمک دولت های زیاده خواه و بدعهد بین المللی را خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی تلقی می کنیم و علاوه بر آن بی تفاوتی نسبت به مشکلات مردم را نیز خیانت دیگری می دانیم که به انقلاب اسلامی آسیب های جدی وارد می کند.

در انتهای این بیانیه آمده است: اتحادیه‌ی انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در هفدهمین سالروز اعلام موجودیت خود تاکید می‌کند که دانشجویان عضو این اتحادیه، در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب با مردم ایران اسلامی عهد می بندند، تا آخرین قطره ی خون و تا آخرین نفس دست از مبارزه ی با استکبار بر نخواهند داشت زیرا آرمانی که به رنگ خون جوانان این سرزمین در تاریخ ملت ایران حک شده است محو شدنی نیست .

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین