تولیت آستان قدس رضوی:

انقلابی اندیشیدن و انقلابی ماندن رمز استکبارستیزی و مقابله با نفوذ است

رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه انقلابی اندیشیدن و انقلابی ماندن رمز استکبارستیزی و مقابله با نفوذ است، هنر آمریکا را به بند کشیدن ملت‌ها و از بین بردن حیات انسانی برشمرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم روز ملی استکبارستیزی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی، تمرین مقاومت، مجاهدت و مبارزه را لازمه صیانت از انسانیت انسان دانست و اظهار داشت: انسانی که در سنگر دین‌داری و دین‌مداری است، هرگز نمی‌تواند دست از مبارزه با استکبار بردارد، چراکه حفظ دین او در مبارزه با شیاطین و مستکبران عالم است.

وی با بیان اینکه روابط اجتماعی ما باید براساس دین و آموزه‌های دینی باشد، اضافه کرد: ملت ایران همواره با آموختن از معلم بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، ضدیت، مبارزه و نفرت خودش را نسبت به مستکبران به‌ عنوان یک اصل اساسی نشان داده‌ است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: تولی و تبری در کنار یکدیگر هستند و دلدادگی به خدا با دوستی دشمنان خدا نمی‌سازد؛ تبری از دشمنان در آموخته‌های یک مسلمان انقلابی یک اصل اساسی است.

رئیسی در ادامه با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با مبارزه با استبداد و بیرون رفتن مستبدان از این کشور تحقق پیدا کرد، متذکر شد: امام خمینی(ره) از مبارزه با استعمار و تسخیر لانه جاسوسی به‌ عنوان انقلاب دوم نام بردند، چراکه اگر لانه جاسوسی آمریکا به‌ عنوان مرکز شیطنت و ریشه فساد در کشور باقی می‌ماند، پس از مدتی با رایزنی‌ها، فساد، جاسوسی، خریدن افراد و نفوذ دوباره، آن‌ کسی را که ملت ایران از در بیرون کردند، از پنجره وارد می‌شد.

وی تبیین کرد: با تسخیر جاسوس‌خانه آمریکایی‌ها، جریان فساد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و همه کجی‌هایی که مربوط به استعمار آمریکا و غرب بود در کشور شناسایی و مورد مبارزه و مجاهده ملت مسلمان و فهیم ایران قرار گرفت و ثابت شد که انقلاب ما یک انقلاب ضد استبدادی و ضد استعماری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه «نه شرقی؛ نه غربی» در نظام ما یک اصل برای حاکمیت الله و حاکمیت آیات نورانی قرآن بر زندگی انسان است، توضیح داد: 13 آبان به‌حق جریان مبارزه با استکبار نام‌ گرفته تا همواره در دل، ذهن و جان ملت ایران بماند که مبارزه با استکبار یک اصل اساسی در نظام ما بوده و این اصل خدشه‌ناپذیر است و در گذر زمان سست نمی‌شود.

رئیسی تأکید کرد: امروز اگر عملکرد حاکم بر ایالات‌ متحده آمریکا را نسبت به مردم خودش و مردم منطقه بررسی کنیم، کیفرخواست بلندی علیه حکومت آمریکا و حاکمیت مستکبر آمریکایی رقم می‌خورد.

وی بیان کرد: اگر دادگاه عادلانه بین‌المللی تشکیل شود و بخواهد هرکدام از مواد این کیفرخواست را از قتل و کشتار مردم، سلب آزادی از ملت‌ها، شیطنت‌های بسیاری که در منطقه و جهان در سرکوب ملت‌ها دارند، آواره کردن فلسطینیان و تبعیض نژادی در سرزمین آمریکا و جهان مورد رسیدگی قرار دهد، خواهند دید که امروز بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در عالم، آمریکا است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: کسانی که فکر می‌کنند رابطه ما با آمریکا مشکل‌گشا بوده، سخت در اشتباه هستند، چراکه خداوند می‌فرماید «مستکبرین میثاق و پیمان ندارند» و امروز آمریکایی‌ها میثاق شکنند و به سخن و پیمان آن‌ها نمی‌توان هیچ اعتماد و اعتنایی کرد.

رئیسی تأکید کرد: آمریکا برای کشور و ملتی منافعی به ارمغان نمی‌آورد و در مسأله برجام بر همه روشن شد که آمریکایی‌ها عهدشکن هستند.

وی با بیان اینکه آمریکا در هیچ جای عالم پای نگذاشته، مگر اینکه بخواهد انسان‌ها را به بند بِکشد و سرمایه‌های آن ملت را به یغما ببرد و این‌ یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: در مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رسماً اعلام شد که هنر آمریکا به بند کشیدن ملت‌ها و از بین بردن حیات انسانی است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، نسخه نجات‌بخش ایران اسلامی را در دستان توانای مردان و زنان این کشور و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: در سیره و سلوک هیچ‌کدام از امامان ما کنار آمدن با دشمن مطلقاً وجود ندارد، بنابراین باید دانش‌آموزان و دانشجویان و مردم ما بدانند که استکبارستیزی، استکبارشناسی، شناخت دشمن و مقابله با نفوذ او در انقلابی اندیشیدن و انقلابی ماندن است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین