اقتصاد ایران در دولت یازدهم چینی‌تر شد

دولت تدبیر و امید امسال بیش از ۶ میلیارد دلار کالا از چین وارد کرد/ تراز تجاری ایران با چین به منفی ۲ میلیارد دلار رسید

ایران و چین

از ابتدای سال جاری ارزش کل واردات ایران از چین به مبلغی معادل شش میلیارد و ۹۷ میلیون و ۶۴ هزار دلار می‌رسد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ایران در روز یازدهم آبان ماه سال جاری معادل 62 میلیون و 629 هزار دلار کالا از چین وارد کرده است. از ابتدای سال جاری تا این روز نیز ارزش کل واردات ایران از این کشور به مبلغی معادل شش میلیارد و 97 میلیون و 64 هزار دلار می‌رسد.

بر اساس آمارهای مندرج در سامانه گزارش‌های روزانه تجاری گمرک، ارزش صادرات ایران به چین نیز در روز یازدهم آبان ماه به مبلغی معادل پنج میلیون و 963 هزار دلار می‌رسد. همچنین ارزش کل صادرات ایران به چین از آغاز سال جاری تا این روز معادل چهار میلیارد و 630 میلیون و 632 هزار دلار است.

آمارهای رسمی گمرک نیز نشان می‌دهد اقلام عمده صادرات غیرنفتی ایران به چین در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری عبارتند از: «پروپان مایع‌شده»، «میعانات گازی»، «متانول»، «بوتان مایع‌شده»، «کاتود و قطعات کاتد از مس تصفیه شده»، «پلی اتیلن گرید فیلم» و «استیرن».

در همین بازه زمانی، اقلام عمده وارداتی ایران از چین نیز عبارتند از: «قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری»، «ماشین‌های نورد گرم و ماشین‌های نورد گرم و سرد توام شده برای فلزات»، «خطوط راه آهن از چدن، آهن یا از فولاد ریل»، «دستگاه گیرنده و فرستنده از نوع SDH به ظرفیت 155 مگابیت بر ثانیه و بالاتر»، «ماشین آلات و دستگاه‌های به هم فشردن، شکل دادن یا قالب‌گیری سوخت‌های معدنهی جامد، خمیرهای سرامیکی و سایر محصولات معدنی، ماشین‌های درست کردن قالب‌های ریخته‌گری از ماسه»، «محصولات از فولادهای ممزوج تخت فقط گرم نوردشده به صورت طومار» و «لوله‌های حفاری غیر از فولاد زنگ نزن مورد استفاده در حفاری برای نفت یا گاز».

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین