اختصاصی «نسیم آنلاین»:

اوضاع خراب بانک‌های کشور!/ زیان ۲۷۰ میلیاردتومانی بانک پارسیان در ۱۰۰ روز نخست امسال + نمودار

سیف و طیب نیا

بانک پارسیان در خرداد ۹۴، ۱.۷ میلیارد تومان سود خالص و در خرداد ۹۵، ۲۶۹.۳ میلیارد تومان زیان خالص داشته است.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: این روزها اوضاع اغلب بانک‌های کشور مانند فضای اقتصادی ، نامناسب گزارش می‌شود. در سال جاری برخی از بانک‌های خصوصی با زیان‌های بسیار هنگفتی رو به رو شده‌اند. به عنوان مثال بانک پارسیان در سال 95 وضعیت مناسبی را سپری نکرده است. بانکی که از او به عنوان بانک خودرویی‌ها یاد می‌شود فقط در 100 روز نخست سال جاری حدود 270 میلیاردتومان زیان داشته است.

مقایسه عملکرد سه ماهه اول بانک پارسیان نشان می‌‎دهد که درآمدهای مشاع این بانک 3 درصد افزایش یافته اما سهم سود سپرده گذاران، 12 درصد کاهش یافته است.
 
سهم بانک از درآمدهای مشاع هم 56 درصد کاهش یافته است. اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود و جمع درآمدها  93درصد کاهش و جمع هزینه‌ها نیز 56 درصد افزایش یافته است.

بانک پارسیان در خرداد 94، 1.7  میلیارد تومان سود خالص  و در خرداد 95، 269.3 میلیارد تومان زیان خالص داشته است. بنابراین می‌توان گفت علی رغم ادعای دولتمردان، رکود همچنان در اقتصاد کشور موج می‌زند و هیچ بخشی از این اقتصاد حتی بخش‌های دولتی هم بدون دغدغه اداره نمی‌شود.

 

 

سهم بانک از درآمدهای مشاع هم 56 درصد کاهش یافته است. اما داستان به همین جا ختم نمی شود و جمع درآمدها  93 درصد کاهش و جمع هزینه ها 56 درصد افزایش یافته است. بانک پارسیان در خرداد 94،  1.7 میلیارد تومان سود خالص  و در خرداد 95،  269.3 میلیارد تومان زیان خالص داشته است. بنابراین می توان گفت علی رغم ادعای دولتمردان رکود همچنان در اقتصاد کشور وجود دارد و هیچ بخشی از این اقتصاد حتی در بخشهای دولتی هم بدون دغدغه اداره نمی شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین