افشای راز قتل پیرزن میلیونر/ نظافتچی قاتل دستگیر شد

قاتل

نظافتچی افغانستانی که پیرزن میلیونر را برای سرقت گردنبند به قتل رسانده بود، سرانجام در یک ساختمان نیمه کاره شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ساعت۱۷ دهم مرداد کشف جسد متعلق به پیرزنی ۷۵ ساله در محل سکونتش در خیابان دماوند – خیابان باباطاهر به کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات مشخص شد که دختر متوفی پس از چند روز تماس تلفنی با مادرش و عدم پاسخگویی، به منزل مادرش مراجعه و پس از ورود به داخل خانه با جسد وی در داخل اتاق خواب روبرو شده است.

با توجه به نحوه ی کشف جسد پیرزن (دست و پا و دهان بسته شده)، مأموران کلانتری اطمینان پیدا کردند که پیرزن توسط فرد یا افرادی به قتل رسیده که بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور محسن مدیر روستا بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از حضور در محل جنایت، به تحقیق از دختر مقتوله پرداخته و اطلاع پیدا کردند که یک رشته گردنبند به ارزش تقریبی ۱۵ میلیون تومان که بنا بر اظهارات دختر مقتوله همیشه از سوی وی استفاده می شده، در زمان کشف جسد وجود نداشته است. همچنین بررسی های اولیه ی به عمل آمده از جسد و همچنین محل ارتکاب جنایت نیز حکایت از آن داشت که قاتل یا قاتلان به احتمال بسیار فراوان، پس از ضرب و شتم مقتوله (وجود آثار بر روی بدن) و تخریب درب کمدهای دیواری، قصد سرقت اموال با ارزش مقتوله را داشته اما وی از نشان دادن محل نگهداری اموال باارزش خود خودداری کرده چراکه در ادامه و با راهنمایی دختر مقتوله محل نگهداری اوراق بهادار و دیگر طلا و جواهرات مادرش به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان شناسایی و تمامی این اموال در آنجا کشف شد. 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام تحقیقات از دیگر اهالی مجتمع مسکونی محل زندگی مقتول (یک مجتمع مسکونی ۴ طبقه که مقتوله در طبقه اول آن زندگی می کرد) اطلاع پیدا کردند که از چندی پیش جوانی افاغنه به نام احمد ۲۲ ساله به عنوان کارگر خدماتی و برای انجام نظافت به خانه ی پیرزن تردد داشته که این موضوع از سوی دختر او تائید شد.

با شناسایی احمد به عنوان شخصی که آخرین بار به منزل مقتول تردد داشته، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت اما در ادامه مشخص شد که همزمان با وقوع جنایت و کشف جسد مقتول، گوشی تلفن همراه احمد نیز خاموش شده و هیچ کس از وی اطلاعی ندارد.

در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی مخفیگاه احمد در محدوده میدان امام حسین در یک ساختمان نیمه کاره شدند که در آنجا به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کار شده بود. کارآگاهان با شناسایی دقیق مخفیگاه احمد به این محل مراجعه و ۱۶ مهر موفق به دستگیری وی شدند.

احمد پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی منکر هرگونه ارتکاب جنایت و سرقت از منزل پیرزن شد اما در ادامه ی اقدامات و تحقیقات پلیسی، سرانجام در ساعت ۱۴ روز پنجشنبه لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و فروش گردنبند ۱۵ میلیون تومانی به مبلغ ۶۵۰ هزار تومان اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از چند ماه پیش، در کشور افغانستان در حال خانه سازی برای خود هستم و به این دلیل به تعدادی از دوستان و بستگان خود مقروضم، توسط یکی از دوستانم، برای انجام نظافت به مقتول معرفی شدم. طی مدتی که برای انجام نظافت به خانه ی پیرزن رفت و آمد داشتم، از وضعیت مناسب مالی و تنها بودن وی اطلاع پیدا کردم. هر بار که برای نظافت به آنجا می رفتم، رشته ی گردنبند قیمتی را بر روی گردن پیرزن می دیدم تا اینکه تصمیم به سرقت پول و جواهرات پیرزن گرفتم.

روز جنایت پس از ورود به داخل خانه، در یک فرصت و در داخل پذیرایی، با روسری اقدام به بستن دهان و دست و پای مقتوله کردم و او را به داخل یکی از اتاق های خواب کشیدم. در آنجا اقدام به سرقت گردنبند مقتول کردم. در ادامه محل نگهداری دیگر اموال و طلا و جواهرات را از پیرزن پرسیدم اما او حاضر به نشان دادن محل جواهراتش نشد و من نیز شروع به ضرب و شتم او کردم که ناگهان او شروع به فریاد زدن و درخواست کمک از همسایگان کرد. در یک لحظه، روسروی را به دور گردن پیرزن انداخته و محکم فشار دادم که باعث مرگ وی شد. به دنبال محل نگهداری پول و جواهرات پیرزن گشتم و برای پیدا کردن آنها، درهای کمدهای دیواری را تخریب کردم اما هیچ پول و جواهراتی را در آنها پیدا نکردم. سرانجام با سرقت همان یک رشته گردنبند همراه پیرزن از خانه خارج شده و از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین