تدابیر امنیتی در ترکیه به دنبال تهدیدهای سرکرده داعش

داعش

در پی فراخوان رهبر داعش برای حمله تروریستی به ترکیه، دستگاه‌های امنیتی این کشور در اقصی نقاط ترکیه به ویژه در شهرهایی که داعشی‌ها حضور دارند، آماده‌باش اعلام و تدابیر شدیدی را اتخاذ کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، این اقدام پس از آن صورت گرفت که فایل صوتی منسوب به ابوبکر البغدادی، رهبر داعش منتشر شد و در آن البغدادی اعضای داعش را به حمله به ترکیه فرامی‌خواند.

در همین راستا نیروهای پلیس در استان "غازی آنتپ" در جنوب ترکیه به حالت آماده‌باش درآمدند. همچنین نیروهای پلیس پس از دریافت اطلاعاتی پیرامون احتمال وقوع حملات  تروریستی در این شهر مستقر شدند و نیروهای امنیتی از طریق بلندگوها به شهروندان هشدار دادند که در مکان‌های عمومی تجمع نکنند.

نیروهای پلیس ایست‌های امنیتی را در اطراف نهادهای امنیتی غازی آنتپ ایجاد کرده و مسیر مقابل این نهاد را بستند و تدابیر امنیتی شدیدی را در تمامی مراکز امنیتی اتخاذ کردند.

ابوبکر البغدادی روز پنج شنبه در فایلی صوتی از حامیانش خواست با ترکیه به دلیل ائتلافش با "افراد ملحد" بجنگند و و خشم خود را به نیروهای ترکیه‌ای که با آنها در سوریه می‌جنگند، نشان دهند و نبرد را به ترکیه انتقال دهند.

شهر استانبول نیز شاهد تدابیر شدید امنیتی بی‌سابقه‌ است و تعداد زیادی از نیروهای پلیس ویژه در ایستگاه‌های مترو که به فرودگاه بین المللی "آتاتورک" منتهی می‌شوند، مستقر شدند.

در ۲۸ ژوئن گذشته، انفجار انتحاری در این فرودگاه رخ داد که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

نیروهای امنیتی ترکیه همچنین به بازرسی بدنی مسافران مترو تا قبل از ورود آنها به ایستگاه‌ها می‌پردازند که این اقدام به نوبه خود اقدامی بی‌سابقه است.

پلیس ترکیه امنیت فرودگاه بین المللی آتاتورک و همچنین مناطق گردشگری و حیاتی بسیاری در مرکز این شهر را نیز تامین کرده‌اند. در مراکز بزرگ تجاری  نیز نیروهای امنیتی و نیروهای ویژه تمامی اشخاص را تا قبل از ورود آنها به پاساژها بازرسی می‌کنند.

از سوی دیگر، ارتش ترکیه اعلام کرد که در حمله موشکی داعش یکی از سربازان ترکیه‌ای در سوریه کشته شده و دو تن دیگر زخمی شدند اما ارتش ترکیه اعلام نکرد که این حمله در چه منطقه‌ای رخ داده است. ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، این حمله موشکی سربازان ترکیه‌ای را هدف قرار داد که از عملیات نیروهای مخالف سوریه علیه داعش حمایت می‌کنند.

با کشته شدن این سرباز تعداد سربازان ترکیه‌ای که در سوریه از ۲۴ اوت کشته شده‌اند به ۱۲ سرباز افزایش می‌یابد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین