آیت‌الله امامی‌ کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

نباید از عربده‌کشی آمریکایی‌ها ترسید

آمریکایی‌ها با وقاحت تمام ایران را تحریم و در سوریه و یمن جنایت می‌کنند/ نتیجه انتخابات آمریکا برای ما فرقی نمی‌کند مهم عملکرد آمریکاست

امامی کاشانی

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه انتظار فرج امام زمان(عج) با صبر و عبادت حاصل می‌شود، گفت: صبر به معنای این است که استقامت داشته باشیم، نباید از عربده کشی های آمریکا و مستکبرین ترسید و نباید در مقابل بدمستی های آنها عقب نشست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه زیارت اربعین یکی از شعائر دینی است، گفت: طبق روایات ائمه معصومین(ع) همانطور که ذکر بسم الله در نماز شعار دینی محسوب می شود زیارت اربعین امام حسین(ع) هم شعار دینی است.

وی افزود: تعظیم این شعار از زمان امام سجاد(ع) آغاز شد و ائمه (ع) همیشه به زیارت اربعین می رفتند. این زیارت یکی از شعائر شیعه محسوب می شود. زیارت امام حسین(ع) باید در انسان اثری فکری و اخلاقی بگذارد و آدم را تائب کند.

امامی کاشانی با اشاره به مسئله آلودگی هوای تهران و کلانشهرها اظهار کرد: همه باید در آلوده نشدن هوای کلانشهرها دقت و مراقبت کنند. خودروها، وسایل نقلیه باید سالم و دارای معاینه فنی باشند و همچنین خودروهای تک سرنشین کمتر در سطح شهر عبور و مرور کرده و مردم نیز بیشتر از وسایل عمومی شهری استفاده کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به فرمایشی از امیرالمومنین (ع) درباره آخرالزمان و بروز فتنه ها تصریح کرد: امام علی(ع) می فرمایند در آخرالزمان فتنه های عظیمی رخ می دهد. این فتنه ها خواهد آمد و دارای وضع خاصی است و دیگران در مقابل آنها به مقابله نمی پردازند؛ در واقع قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی در دست عوامل این فتنه هاست.

وی تاکید کرد: امام (ع) می فرمایند اینها جمعیت هایی هستند که درندگی هایشان زیاد است و جامعه را به سمت پرخاشگری و هاری می برند. اینها آدمکشی می کنند و به خونریزی گسترده در زمین علاقه دارند اما عده ای در مقابل آنها مبارزه می کنند.

امامی کاشانی تصریح کرد: در دنیای امروز باید بصیرت داشته باشیم و جهان را بشناسیم زیرا کسانی هستند که بنا دارند اگر کسی خوابش برد به او حمله کنند و امانش ندهند. ما در زمانی بسر می بریم که استکبار قصد دارد این چنین به دیگران حمله کند.

وی به مسئله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد نمی شویم و برای ما هیچ کدام از آنها تفاوت ندارند. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که آمریکا تاکنون در قبال ایران و کشورهای اسلامی چه کرده است؟ دولت آمریکا با ملت خود نیز کاری کرده که امروز به گرفتاری های اقتصادی و اخلاقی افتاده است.

امام جمعه موقت تهران افزود: امروز آمریکایی ها با تمام وقاحت می گویند ایران را تحریم کردیم و به سازمان ملل نامه می نویسند و ایران را حامی تروریسم می دانند ولی خودشان بمب خوشه‌ای در یمن می ریزند و کوچک و بزرگ را به خاک و خون می کشند.

امامی کاشانی با بیان اینکه تمام جنایات امروز دنیا از آمریکایی ها و دنیای استکبار نشأت می گیرد، گفت: داعش و تروریست ها را اینها تربیت کرده اند؛ امروز یمن، سوریه، عراق و از طرفی افغانستان گرفتار تروریسم است. پدر و مادر تروریسم، دنیای استکبار است؛ تروریست‌ها زاده و تولد یافته مستکبرین عالم هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه انتظار فرج امام زمان(عج) با صبر و عبادت حاصل می شود، افزود: صبر به معنای این است که استقامت داشته باشیم. نباید از عربده کشی های آمریکا و مستکبرین ترسید و نباید در مقابل بدمستی های آنها عقب نشست.

امام جمعه موقت تهران گفت: همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند باید در مقابل استکبار ایستادگی کنیم و خسته هم نشویم و فکر نکنیم این‌ها برای خودشان کسی هستند. باید بر خدا و نصرت پروردگار تکیه داشته باشیم.

امامی کاشانی تصریح کرد: امروز مستکبرین در دنیا مفتضح هستند و خودشان را هم به افتضاح می‌کشانند. به عنوان مثال انتخابات اخیر آمریکا با حضور اقلیت این کشور برگزار شد و اکثریت مردمشان پای صندوق های رای نیامدند. این مساله نشان می‌دهد که نظر و دیدگاه دنیا چیست.

وی به راهپیمایی اربعین اشاره و اظهار کرد: امروز اهل سنت هم به زیارت اربعین امام حسین(ع) می‌روند. بنده از همین تریبون از نیروهای نظامی و انتظامی عراق تشکر می‌کنم که در تامین امنیت و کمک به زائران امام حسین(ع) اهتمام می‌ورزند.

امام حمعه موقت تهران گفت: جمعیت میلیونی راهپیمایان اربعین در دنیا انعکاس خاصی را دارد. این انعکاس در مقابل جنایات، خونریزی و سبوعیت حاکم بر جهان است.

منبع: مهر

 

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین