کواکبیان در پیش‌کنگره حزب مردم‌سالاری:

هر اصلاح‌طلبی که در سال ۹۶ نامزد شود، مورد توجه قرار می‌دهیم/ به کسی چک سفید امضا نداده‌ایم

مصطفی کواکبیان

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه فعالیت شورای سیاست‌گذاری به پایان رسیده است گفت: مبنای ما برای انتخابات سال ۹۶ شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه) در همایش پیش کنگره پانزدهم حزب مردم سالاری در کانون توحید تهران اظهار داشت: در برخی مباحث توسعه می‌گویند که فرهنگ، سیاسیت و اقتصاد بر هم مقدم هستند، اما برای دستیابی به قله توسعه فردی که از این مؤلفه‌ها اهمیت خاص خود را دارد.

وی افزود: علما تعبیری دارند مبنی بر اینکه برخی چیزها تقدم رتبی دارند ولو اینکه تأخیر زمانی داشته باشند. بنابراین به نظر ما قطعاً فرهنگ برای جامعه تقدم رتبی دارد.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: از نظر ما توسعه سیاسی رتبه‌اش بالاتر از توسعه اقتصادی اما فعلاً تقدم زمانی به اقتصاد تعلق دارد.

کواکبیان با بیان اینکه بنا داریم در سال 96 مردم با شور و حرارت بیشتری پای صندوق‌های رای حاضر شوند، تصریح کرد: باید اعتماد عمومی بازسازی شود؛ چراکه اعتماد عمومی بر اثر فیش‌های عمومی، املاک نجومی، صندوق ذخیره فرهنگیان و اختلاس‌های باقی مانده از دولت احمدی‌نژاد دچار ضربه شده است.

وی در ادامه به دیدار فراکسیون امید با رئیس‌جمهور اشاره کرد و گفت: به عنوان هیأت رئیسه فراکسیون امید به آقای روحانی گفتم در سیاست خارجی و آزادی بیان و مطبوعات موفق عمل کرده‌اید اما دولت شما در توسعه سیاسی موفق نبوده است. سه سال از دولت گذشته و دولت باید در تحقق توسعه سیاسی بجنبد.

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه دولت در بحث مبازره با فساد فعال است، گفت: ستادی به ریاست آقای جهانگیری برای مبارزه با فساد راه‌اندازی شده است اما نتایج آن باید برای مردم ملموس‌تر و محسوس‌تر باشد.

کواکبیان با تأکید بر اینکه اولین نهاد مسئول مبارزه با فساد مالی دستگاه قضایی است گفت: اگر ما از املاک نجومی و برخی فسادها تحقیق و تفحص صورت بدهیم باز باید به دستگاه قضایی بفرستیم، بنابراین عدالت رمز و راز توسعه است.

وی به گزارش دبیران استانی این حزب اشاره و خاطرنشان کرد: دبیران استانی حزب مردم سالاری به ما گزارش داده‌اند مردم از وضعیت اقتصادی دل خوشی ندارند. بنابراین ما تنگناها و مشکلات را می‌پذیریم و از این جهت به دولت توصیه می‌کنیم در خروج از رکود، خروج از بیکاری و ایجاد اشتغال، وضع معیشتی مردم و مقابله با فساد به مردم دلخوشی بدهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از دولت خواست در مقوله خروج از رکود و خروج از بیکاری آمارهای ملموسی به مردم بدهد و شاه‌بیت همه این مسائل مبارزه با فساد است.

کواکبیان با تأکید بر اینکه شاخص شفافیت ما در دنیا حائز رتبه 130 است، گفت: فراکسیون شفاف‌سازی را در مجلس راه‌اندازی کرده‌ایم و ما در مجلس پشتیبان دستگاه قضایی هستیم و از این نهاد می‌خواهیم بدون تعارف با مفسدان برخورد کند.

وی در مورد حقوق شهروندی نیز گفت: حقوق شهروندی یکی از وعده‌های آقای رئیس ‌جمهور در زمان انتخابات 92 بوده است و البته طی دیداری که ما با آنها داشتیم گفتند تا دو ماه آینده لایحه حقوق شهروندی را به مجلس می‌فرستند.

دبیرکل حزب مردم سالاری در ادامه از دولت درخواست کرد که لایحه سه‌قلو وضعیت احزاب و حزبی شدن انتخابات، لایحه اطلاع‌رسانی و آزادی بیان و مطبوعات و لایحه انتخابات را به مجلس بفرستد.

کواکبیان در ادامه تأکید کرد: آنهایی که می‌گویند وابسته به هیچ حزب و گروهی نیستند، عقب‌مانده هستند چراکه این مغایر با توسعه سیاسی است.

وی با اشاره به قانون انتخابات که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد نیز گفت: ما باید قانون انتخابات را در مجلس تصویب کنیم چون در غیر این صورت هر کسی از آن تفسیر خود را خواهد شد و شما می‌بینید هم‌اکنون شورای نگهبان در مورد نظارت بر نمایندگان حرف‌های متفاوتی می‌زند.   آقای جنتی در تلویزیون  می‌گوید طی 4 سال ما باید بر نمایندگان نظارت داشته باشیم، در حالی که طبق قانون نظارت شورای نگهبان فقط در محدوده زمانی 20 روزه است و این خود نمایندگان هستند که باید بر رفتار یکدیگر نظارت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر دولت لوایح سه قلو را در مدت 7 الی 8 ماه باقی مانده از عمر فعالیتش به مجلس بفرستد، اعتماد مردمی و نخبگان سیاسی جلب می‌شود.

کواکبیان به تشریح سیاست‌های حزب مردم‌سالاری پرداخت و یادآور شد: حزب مردم‌سالاری برای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا 1500 کاندیدا خواهد داشت و از دولت تدبیر و امید هم حمایت خواهد کرد.

وی تأکید کرد: اگر در داخل حزب و یا بیرون حزب اصلاح‌طلبی بخواهد برای انتخابات سال 96 کاندیدا شود، وی را موردتوجه قرار می‌دهیم چراکه ما به سهولت چک سفید امضا نداده‌ایم.

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه مبنای حرکت ما شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است خاطرنشان کرد: فعالیت سیاست‌گذاری شورای اصلاح‌طلبان تا انتخابات مجلس دهم بوده و هم‌اکنون دوره آن به پایان رسیده است البته این سخن من به این معنا نیست که اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی با دو لیست وارد بشوند بلکه تلاش می‌کنیم که لیست واحد بدهیم، اما آیا احزاب مقصر هستند یا آن عده‌ای که ساز ناکوک می‌زنند.

کواکبیان با تأکید بر اینکه قصد وزن کشی نداریم گفت: 45 حزب اصلاح‌طلب خارج از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستند البته مبنای ما اختلاف نیست بلکه اتحاد و وحدت است اما مرجعیت اصلی متعلق به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین