هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا؛

صعود رم و برتری منچستریونایتد در شب شکست فیورنتینا و حذف اینتر

دیدار منچستریونایتد برابر آرسنال

پیروزی تیم بازیکن کشورمان و برتری رم و منچستریونایتد از جمله اتفاقات مهم دور پنجم گروهی لیگ اروپا بود.

 به گزارش «نسیم آنلاین»، در شبی که منچستریونایتد با یک پیروزی قاطعانه در آستانه صعود قرار گرفت، رم  با  یک پیروزی ارزشمند به دور بعد راه یافت و آزدآلکمار در حضور 75 دقیقه‌ای علیرضا جهانبخش، ملی‌پوش کشورمان 3 امتیاز شیرین به دست آورد.

 در گروه اول، منچستریونایتد در خانه‌اش 4 بر صفر فاینورد را شکست داد.کاپیتان رونی در دقیقه 35، ماتا در دقیقه 70، جونز (بازیکن حریف) در دقیقه 75  و لینگارد در دقیقه 90 برای شیاطین سرخ گل زدند تا این تیم 9 امتیازی شده و در رده دوم، بالاتر از فاینورد 7 امتیازی در آستانه صعود از گروه قرار بگیرد. فنرباغچه 10 امتیازی، صدرنشین گروه اول است.

 در گروه دوم، المپیاکوس و یانگ بویز به تساوی یک بریک رسیدند. در جدول، آپوئل نیکوزیا با 9 امتیاز صعود خود را قطعی کرده است.

تساوی بدون گل سن‌اتین و ماینتس، حاصل دومین بازی گروه سوم بود تا درجدول، اندرلخت 11 امتیازی به عنوان صدرنشین جشن صعود برپا کند.

 در گروه چهارم، آزدآلکمار در حالی که 76 دقیقه علیرضا جهانبخش، ملی‌پوش کشورمان را در اختیار داشت در خانه داندلاک با تنها گل وگهورست در دقیقه 9، یک بر صفر پیروز شد. جهانبخش در دقیقه 76 جای خود را به دوس‌سانتوس داد و آلکمار با این پیروزی ضمن 5 امتیازی شدن، بالاتر از داندلاک و مکابی 4 امتیازی و پشت سر زنیت از پیش صعود کرده در رده دوم جدول به صعود امیدوار شد.

 در گروه پنجم، رم درخانه مقتدرانه 4 بریک ویکتوریا پلژن را شکست داد. ژکو در دقایق 11، 61 و 88 هت تریک کرد و دیگر گل رم توسط پروتی در دقیقه 82 زده شد. تنها گل پلژن هم به وسیله زمن در دقیقه 18 زده شد.

 در دیگر بازی گروه، آسترا 2 بریک آستریا وین را برد تا درجدول، رم 11 امتیازی در صدر جدول صعود خود را جشن بگیرد.

در گروه ششم، اتلتیک بیلبائو در خانه 3 بر 2 ساسولو را برد و گنک یک بر صفر راپیدوین را از سر راه برداشت. گنک و بیلبائو با 9 امتیاز صعود خود را قطعی کردند.

در گروه هفتم، آژاکس در خانه 2 بر صفر پاناتینایکوس را شکست داد. شون در دقیقه 40 و تته در دقیقه 50 برای آژاکس گل زدند.  در دیگر بازی این گروه، سلتاویگو و استاندارد لیژ به تساوی یک بریک رسیدند. در این گروه، آژاکس با 13 امتیاز صعود خود را قطعی کرد.

 در گروه هشتم، خنت و براگا به تساوی 2 بر 2 رسیدند و شاختار دونتسک 4 بر صفر قونیه اسپور را شکست داد. در جدول، شاختار 15 امتیازی صعود کرده است.

 در گروه نهم، شالکه 2 بر صفر نیس را شکست داد. کوپنوپلیانکا در دقیقه 14 و آئوگو از روی نقطه پنالتی در دقیقه 80 برای شالکه گلزنی کردند.

کراسنودار و سالزبورگ هم به تساوی یک بریک رسیدند.  درجدول گروه نهم، شالکه 15 امتیازی صعود کرد.

 بازی‌های گروه دهم با شکست 3 بر 2 فیورنتینا مقابل سالونیکی یونان پیگیری شد. شاخوف در دقیقه 5 ، ژالما در دقیقه 26  و رودریگس در دقیقه 90 برای سالونیکی و برناردسکی در دقیقه 33 و باباکار در دقیقه 50 برای فیورنتینا گل زدند.

 اسلوان لیبرچ هم 3 بر صفر قره‌باغ را برد. در جدول، فیورنتینای 10 امتیازی صدرنشین است.

 در گروه یازدهم، اینترمیلان در نهایت ناباوری  3 بر 2 مغلوب هاپوئل بیرشاو شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. ایکاردی در دقیقه 12 و بروزویچ در دقیقه 25 اینتر را پیش انداختند اما رقیب در شب اخراج هندانوویچ، دروازه‌بان اینتر در دقیقه 69 ، 3 گل زد و پیروز شد.

 در دیگر بازی گروه، اسپارتاپراگ یک بر صفر ساوتهمپتون را برد.  در جدول، اسپارتاپراگ 12 امتیازی صعود خود را جشن گرفت.

 در گروه دوازدهم، زوریخ و ویارئال به تساوی یک بریک رسیدند و استوابخارست 2 بریک عثمالی اسپور را برد.  در جدول این گروه، عثمالی اسپور با 7 و ویارئال، زوریخ و استوابخارست با 6 امتیاز اول تا چهارم هستند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین