محمدرضا باهنر در نشست خبری:

جامعه روحانیت با احزاب اصولگرا جلسات جداگانه برگزار می‌کند/ مردم منتظر اقدام متقابل دولت در نقض برجام هستند

 سخنرانی محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس در همایش همدلی و همزبانی در اتاق بازرگانی ایران

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره جلسه مشترک احزاب اصولگرا با جامعه روحانیت گفت: قرار شده است جامعه روحانیت با گروه‌های مختلف اصولگرایی نشست‌های جداگانه داشته باشد تا دعوت نهایی که انجام می‌شود پاسخ قاطع و مثبت و فراگیر باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت:

محمدرضا باهنر دبیرکل حزب جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری که عصر امروز (یکشنبه) در خبرگزاری ایسنا برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تشکیلات اصولگرایی برای انتخابات 96 اظهار داشت: ابتدا باید تشکیلات و انسجام شکل بگیرد و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شود و یک نفر به عنوان سخنگو مواضع را بیان کند اما هنوز ساختار نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری در جریان اصولگرایان شکل نگرفته است. 

باهنر با بیان اینکه اگر افرادی همچون مصباحی مقدم، حداد عادل یا نمایندگان جبهه پایداری و پیروان صحبتی را مطرح می‌‌کنند این به معنای نظر اجماعی اصولگرایان نیست، تصریح کرد: زمانی که ساختار اصلی شکل بگیرد ریاست، سخنگو و کاندیدای شورای نیز انتخاب خواهد شد. 

دبیرکل جامعه مهندسین تاکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری همه جریانات اصولگرایی باید شریک باشند و کسی نباید فکر کند که خارج از گود است بنابراین نظرات اجماعی از سوی سخنگو مطرح خواهد شد. 

وی با اشاره به برخی از اظهارنظرهای گذشته خود مبنی براینکه کاندیدایی که قبلا آمده و آزمایش داده و وزنش مشخص شده خوب است که دوباره نیاید و نامزدی او تکرار نشود، افزود: البته این شامل همه افراد نمی‌شود چراکه آقای قالیباف در سال 84 و 92 بعد از فرد منتخب رای آورد و بنابراین او از مصادیقی است که قابل بررسی است؛ لذا ما این گونه نیست که به آقای قالیباف بگوییم خود را در معرض کاندیداتوری قرار ندهد. 

باهنر با بیان اینکه کاندیدای نهایی اصولگرایان باید دو مشخصه از جمله کارآمدی و امکان جذب آرای افکار عمومی را داشته باشد درباره دلایل تاخیر برگزاری نشست مشترک احزاب اصولگرا و جامعه روحانیت مبارز به خبرنگار فارس، گفت: زمان این نشست مشترک از سوی سخنگوی جامعه روحانیت اعلام خواهد شد؛ ابتدا قرار بود جامعه روحانیت اشخاص حقیقی و حقوقی اصولگرا را احصا و از آنها دعوت کنند تا به صورت سازمان‌مند جلو بروند. 

دبیرکل جبهه پیروان از برگزاری جلسات جداگانه جامعه روحانیت مبارز با احزاب اصولگرا خبر داد و گفت: جامعه روحانیت به این نتیجه رسید که با گروه‌های مختلف اصولگرایی نشست‌های جداگانه‌ای برگزار کند تا دعوتی که در نهایت انجام می‌شود پاسخش قاطع، مثبت و فراگیر باشد. 

وی در ادامه با تاکید براینکه ما در جبهه پیروان نشست‌های متعددی داشته و خدمت‌آیت‌الله موحدی کرمانی و دوستان کمیته سیاسی جامعه روحانیت رسیده‌ایم، افزود: دبیر جامعه روحانیت با همه اصولگرایان این نشست را انجام داده و زمینه دعوت فراگیر را نیز فراهم کرده است که از این رو منتظر دعوت نهایی جامعه روحانیت هستیم. 

باهنر در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درباره تمدید تحریم‌های ایران از سوی سنای آمریکا اظهار داشت: از زمان آغاز مذاکرات همواره این بحث وجود داشت که آمریکا و اذنابش قابل اعتماد نیستند و اینها تا جایی که بتوانند یا تعهد نمی‌دهند یا بدعهدی خواهند کرد و در واقع ما با این آگاهی مذاکرات خود با 1+5 را آغاز کردیم که البته دقت‌های لازم صورت گرفت اما کافی نبود. 

نایب‌رئیس سابق مجلس با تاکید براینکه تیم مذاکره‌کننده باید به صورت صریح و جدی‌تر مواضع خود را مطرح می کرد، گفت: ما در پسابرجام نیز شاهد بدعهدی و دبه کردن طرف مقابل هستیم که در راس آنها آمریکاست. 

وی با بیان اینکه این تحریم‌ها با مواد و روح برجام تناقض دارد، یادآور شد: دولت، مجلس و تیم دیپلماسی ما وظیفه دارد به همان نسبت که آنها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند ما نیز واکنش نشان داده و به طور مثال تعداد سانتریفیوژهای خود را بالا ببریم یا نصب آنها را تقویت و سرعت تحقیق در نسل‌های جدید سانتریفیوژ را افزایش و نسل‌های قدیمی را حرکت دهیم.

باهنر ادامه داد: ما اولین نفری نیستیم که زیر برجام بزنیم اما اگر برجام خاصیت وجودی خود را از دست بدهد ما با سرعت به قبل از برجام برمی‌گردیم و این همواره به عنوان یکی از انتخاب‌های ما روی میز است؛ رئیس‌جمهور آمریکا نیز اگر بخواهد کار شرافتمندانه انجام دهد باید این مصوبه را وتو کند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه من معتقدم تیم ناظر بر عملکرد اجرای برجام باید موارد نقض برجام را احصا کند به لزوم اقدام متقابل در برابر نقض‌های این پرونده اشاره کرد و گفت: بنابراین مردم و مجلس منتظر هستند و این از مطالبات اساسی رهبر انقلاب است. 

وی درادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره ساز و کار انتخابات 96 خاطرنشان کرد: قرار نیست ما ساز و کار قبلی را از دست بدهیم بلکه می‌خواهیم به آن اضافه کنیم و هر کس که از اجماع بیرون مانده از او استفاده خواهیم کرد. 

باهنر با بیان اینکه آیت‌الله مصباح از چهره‌های اصولگرایی و جبهه پایداری است به عنوان یک ظرفیت مطرح هستند  و قرار نیست بیرون نگه داشته شوند، یادآور شد: محور این بحث‌ها جامعه روحانیت خواهد بود و جامعه مدرسین نیز چنانچه علاقمند باشد که ورود مصداقی داشته با شد ما حتما استقبال می‌کنیم اما محور می‌تواند 3 یا 6 حالت داشته باشد و ما صرفا یک محور خواهیم داشت. 

دبیرکل جبهه پیروان با اشاره به مذاکرات جامعه روحانیت با احزاب مختلفی از جمله پایداری‌، ایثارگران و جبهه پیروان تاکید کرد: جریانی در رابطه با انتخابات 96 نباید بی‌طرف باشد و برای اصولگرایان کاندیدای اصلی و فرعی مفهومی ندارد. 

وی درباره احتمال کاندیداتوری ظریف نیز گفت: آقای ظریف برای حضور در انتخابات ابراز تمایل کرده و نه در جریان اصولگرایی چنین بحثی بوده است، افزود: جریان اصلاحات برای احتیاط برخی اسامی را مطرح کرد اما برای ما قطعی است که اصلاح‌طلبان از روحانی عبور نمی‌کنند.

باهنر درباره مواضع اخیر سران قوا نسبت به یکدیگر و مباحث پیش آمده درباره اظهارات یک نماینده مجلس گفت: برخی خویشتن‌داری‌ها در رده‌های بالای مدیریتی فراموش می‌شود و ما شاهد این هستیم که گاهی کارهای ناپخته‌ای صورت می‌گیرد. البته دلیل آن نیز گستردگی بسیار زیاد فضای مجازی است که شایعات را قوت می‌بخشد و رد کنار اطلاع‌رسانی جای متن و حاشیه را گاهی تغییر می‌دهد. 

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: یک نماینده مجلس با یک خبر در فضای مجازی آن را قطعی می‌گیرد و از آن طرف ما می‌بینیم که می‌خواهند با او برخورد کنند و مجادله می‌شود و از این طرف می‌گویند که ماموران آدم‌ربا بوده‌اند در حالی که این حرف‌ها بسیار چیپ و سطحی است. 

وی درباره حکم اعدام بابک زنجانی اظهار داشت: یک جرمی اتفاق افتاده و مجرم هم مشخص است اما برخی مدعی هستند چون مجرم بازداشت است امکان بازگشت اموال برای او به وجود نیامده اما به هر صورت قوه قضاییه مسیر خود را طی کرده است. 

وی تصریح کرد: می‌توان یک شمشیر را بالا نگه داشت تا بابک زنجانی اموالی که توسط وی به غارت رفته را بازگرداند چراکه او مسئول این غارت‌ها است و شاید نظام هم بتواند به اموال غارت‌رفته دست پیدا کند.

باهنر در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین اعدام بابک زنجانی صرفا یک مجازات نیست و اقدامی پیشگیرانه محسوب می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین