رئیس سازمان بسیج اساتید:

۲۳ تیر به عنوان روز "بدعهدی آمریکا" نام‌گذاری شود

سهراب صلاحی،رئیس سازمان بسیج اساتید

رئیس سازمان بسیج اساتید ضمن ارایه نامه‌ای به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، از ملت ایران برای نامگذاری روز تصویب برجام به نام روز "بدعهدی آمریکای جنایتکار" در تقویم رسمی کشور دعوت کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ضمن انتقاد از شورای عالی انقلاب فرهنگی به خاطر نامگذاری روز تصویب برجام به نام روز گفت و گو و تعامل سازنده با جهان طی فراخوانی از ملت رشید و آزاده ایران خواستار نامگذاری این روز به نام «روز بدعهدی آمریکای جنایتکار با ملت ایران» در تقویم رسمی کشور شد.

در این نامه خطاب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: با مراجعه به اینترنت، متاسفانه با یک کج سلیقه گی غیرقابل باور از سوی کسانی که مسئول حفظ فرهنگ ایران اسلامی در آن شورا هستند مواجه هستیم و آن اینکه روز 23 تیر در تقویم رسمی 1396 جمهوری اسلامی ایران به عنوان «روز گفت و گو و تعامل سازنده [ایران] با جهان» نامگذاری شده است.

در ادامه این نامه آمده است: این جانب از شما عزیزان تقاضا دارد که یک لحظه اندیشه فرمایید که در چه کشوری و با چه پیشینه تاریخی نشسته ایم، کشوری که قبل از اسلام نیمی از جهان را اداره و پس از اسلام و در طول تاریخ تمدن با شکوه اسلامی پیش قراول آن در جهان بوده و با گفت و گو و تعامل دانشمندان و بازرگانان این مرز و بوم، اسلام عزیز به چین و ماچین رفت و در 1357 با انقلاب شکوهمند اسلامی خویش تبدیل شدن به یک قطب بزرگ قدرت در جهان و پایه ریزی تمدن نوین اسلامی را شروع کرده است.

صلاحی در ادامه نامه خود آورد: حقیقتاً از آن بزرگان که بسیاری از آنها از دانشمندان مطرح کشور هستند مایه تاسف است که روزی که باید در تاریخ رسمی کشور به عنوان روز بدعهدی آمریکای جنایتکار ثبت و ضبط شود، به گونه ای مطرح که گویا تا قبل از این ایرانیان با گفت و گو و تعامل بیگانه و حتماً برجام، که در اندیشه بعضی آقایان آفتاب تابان بود، به این ملت منطق، مذاکره و گفت و گو را یاد داده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید همچنین از ملت درخواست کرد که موافقت خود را به صورت نام و نام خانوادگی به شماره پیامک  6600003720 با تقاضای ثبت نامگذاری روز 23 تیرماه، روز تصویب برجام، به عنوان «روز بدعهدی آمریکای جنایتکار با ملت ایران» در تقویم رسمی کشور اعلام نمایند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین