وزیر آموزش و پرورش:

با هرگونه تخلف در صندوق فرهنگیان برخورد می‌کنم/ ارائه گزارش شفاف از وضعیت صندوق

دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان باید با اقتصاددانان باشد ‌چرا که صندوق یک بنگاه اقتصادی است و پاک‌دستی یکی دیگر از مسائل مهم در اداره صندوق است.

به گزارش «نسیم آنلاین» فارس نوشت: فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که در محل سالن آمفی تئاتر این مؤسسه برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان، ارائه رفاهیات و خدمات برای قشر فرهنگی است تا از این طریق به بهبود معیشت فرهنگیان کمک شود.

وی با اشاره به عضویت نزدیک یک میلیون فرهنگی در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: جامعه فرهنگیان پتانسیل و ظرفیت خوبی است که اگر خوب مدیریت شود می‌تواند برکات خوبی برای آنان به همراه داشته باشد.

احمدی دانش آشتیانی خاطرنشان کرد: هدف از فعالیت صندوق این است که ارزش افزوده‌ای به سرمایه فرهنگیان اضافه کند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدیریت صندوق باید با اقتصاددانان باشد ‌چرا که صندوق یک بنگاه اقتصادی است و باید توسط افراد متخصص، موفق و باتجربه در کار اقتصادی مدیریت شود.

وی افزود: اعضای هیأت مدیره مؤسسات مالی، باید از افراد کاردان و مشرف بر فعالیت های اقتصادی انتخاب شوند.

رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: پاک دستی یکی دیگر از مسائل مهم در اداره صندوق است و اعضای صندوق نماینده یک میلیون فرهنگی هستند، بنابراین باید حساسیت بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد.

احمدی دانش آشتیانی ادامه داد: تمام سعی و تلاش خود را در زمینه احقاق حقوق فرهنگیان به کار خواهم بست.

وی از تعیین یک تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و افزود: به دلیل حساسیت بالا تاکنون زمان زیادی را برای سامان‌دهی به وضعیت فعلی صندوق صرف کردم و در آینده نیز وقت بیشتری خواهم گذاشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این اطمینان را به فرهنگیان می‌دهم با هرگونه تخلفی که در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته باشد، به شدت برخورد می‌کنم و گزارشی شفاف، علمی و تخصصی به فرهنگیان ارائه خواهم کرد.

احمدی دانش آشتیانی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی برای بررسی عملکرد مالی صندوق و استقبال از این کمیته، گفت: از مدیر عامل جدید صندوق می‌خواهم نهایت همکاری را با این کمیته داشته باشند و تمام آمار و ارقام را در اختیار آنان قرار دهند.

در ادامه این مراسم روح‌الله عالمی رئیس هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: پذیرش مسؤلیت صندوق در این شرایط بسیار سخت است و پذیرش آن توسط مهدی نیکدل نشان از مدیریت قوی وی دارد.

وی تصریح کرد: امروز بیش از هرچیز نیازمند وفاق و همدلی هستیم تا بر مشکلات فائق آییم.

رئیس هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: آرامش و کار کارشناسی، از نیازهای امروز صندوق ذخیره فرهنگیان است.

عالمی افزود: با نگاه جدید وزیر آموزش و پرورش نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان، امیدواریم در فصل جدید، این صندوق، تخصصی تر و کارآمدتر فعالیت‌های خود را به پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق باید مانند بنگاه اقتصادی که متعلق به کل کشور است، کار خود را به پیش ببرد و برای انجام فعالیت‌ها نیز به تعامل بیشتر نیاز دارد.

عالمی افزود: امیدوارم مدیرعامل جدید با برنامه‌ریزی چند ساله بتواند اهداف صندوق را محقق سازد و فرصت کافی برای اجرای برنامه‌ها داشته باشد چرا که تغییرات مکرر مدیریتی، مضر فعالیت‌های صندوق خواهد بود.

رئیس هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان دورشدن صندوق از مسائل سیاسی یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و گفت: تاکنون نیز تلاش این بوده که وارد سیاست نشویم.

عالمی افزود: با کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی همکاری می کنیم تا انتقال اطلاعات صادقانه، عادلانه، شفاف و همه جانبه صورت گیرد و انتظار داریم ماجرا با عدل و انصاف پایان پذیرد و صندوق از مرحله بحرانی خارج شود و منفعت آن به فرهنگیان که پاک ترین قشر جامعه هستند، برسد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین