طی تماس تلفنی

لاوروف، کری را در جریان نتایج مذاکره با ظریف قرار داد

لاوروف

وزیر امور خارجه روسیه در گفتگویی تلفنی با جان کری همتای آمریکایی خود وی را از نتایج مذاکرات با محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو همتایان ایرانی و ترکیه‌ای خود آگاه کرد و دو طرف درباره برجام نیز مذاکره کردند.

به گزارش  «نسیم آنلاین»، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگویی تلفنی با جان کری همتای آمریکایی خود وی را از نتایج مذاکرات با محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو همتایان ایرانی و ترکیه ای خود آگاه کرد و دو طرف در باره برجام نیز مذاکره کردند.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: گفتگوی تلفنی لاوروف و کری شامگاه سه شنبه به خواسته طرف آمریکایی انجام گرفت و دو طرف در باره مسائل سوریه با محوریت حلب مذاکره و تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه آمریکا در ابتدای مکالمه تلفنی قتل آندره کارلوف سفیر روسیه در آنکارا را به همتای روس خود تسلیت گفت.

دو طرف سپس به تفصیل در باره مناقشه در سوریه از جمله مسائل مربوط به عادی سازی اوضاع در نواحی شرقی حلب که در ان تخلیه داوطلبانه ساکنان آن به پایان می رسد، مذاکره کردند.

از سرگیری مذاکرات سوری - سوری بدون هر گونه پیش شرط موضوع دیگر مذاکرات تلفنی لاوروف و کری بود و دو طرف در خصوص دورنمای آغاز دور جدید گفت وگوها تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه، نتایج دیدار و مذاکرات با محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران خارجه ایران و ترکیه را برای طرف آمریکایی تشریح کرد.

لاوروف توجه طرف آمریکایی را به برنامه عقد موافقت نامه بین دمشق و گروه های معارض و دعوت از قزاقستان برای میزبانی مذاکرات سوری - سوری در آستانه به منظور آغاز روند حل و فصل سیاسی مسائل سوریه جلب کرد.

وی افزود: این اقدام محرکی برای تسریع در گفت وگوهای سوری - سوری تحت نظارت سازمان ملل در ژنو خواهد بود که از مدتها پیش به دلیل خواسته های تهدید امیز معارضان مقیم خارج از سوریه به بن بست برخورد کرده است.

لاوروف و کری همچنین در خصوص اجرای برجام و مناقشه فلسطین- تلاویو گفت وگو کردند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین