نوبخت در بندرعباس:

آیا تمامی آمارها کذب است؟ چرا نمی‌خواهند خدمات دولت را مشاهده کنند؟

نوبخت

سخنگوی دولت بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی را بابت عبور از تحریم‌ها و فروش ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت دانست و عنوان کرد: آیا تمامی این آمارها کذب است؟ آیا به خودکفایی رسیدن در گندم هم آمارسازی است؟ چرا نمی‌خواهند خدمات دولت را مشاهده کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدباقر نوبخت امشب در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، اظهار کرد: این جلسه دستاوردهای مناسبی داشت و از صحبت های صورت گرفته در آن بسیار استفاده کردم و امیدوارم دغدغه های مطرح شده به ویژه از سوی بخش خصوصی با اهتمام دولتمردان در مسیر مشارکت و توسعه کشور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه وظیفه برنامه ریزی توسعه ای کشور را برعهده دارد، تصریح کرد: باید از نزدیک در استان ها حضور پیدا کنم و از مشکلات و دغدغه مدیران اجرایی که در صف ارتباط با مردم قرار دارند، مطلع شوم تا بتوانیم در سازمان برنامه ریزی و بودجه به درستی راهبردهای توسعه ای را طرح ریزی کنیم.

نوبخت با اشاره به اینکه مقایسه اواسط سال 92 کشور با اواخر سال 95 خود بهترین گواه بر عملکرد دولت یازدهم است، خاطرنشان کرد: تمامی کشورهای جهان در مسیر توسعه و تعالی گام بر می دارند و هدف همگی توسعه و عمران و پیشرفت است و شاید میزان رشد تولید ناخالص ملی یکی از مهم ترین شاخص ها در توسعه یافتگی یک کشور باشد که خوشبختانه از این لحاظ کشورمان در رده کشورهای مترقی است.

وی با بیان اینکه در مقدمه سیاست اقتصاد مقاومتی، تمامی سیاست ها برای تحقق رشد مستمر و پویای اقتصادی هدف گذاری شده است، افزود: این موضوع می تواند بهترین نماد برای رقابت در عرصه های جهانی باشد، پس عملکرد دولت و اعلام شاخص ها نشان دهنده موفقیت دولت در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گزارش مرکز آمار ایران در شش ماهه نخست سالجاری و سه ماهه نخست نیمسال دوم سالجاری همگی نشان دهنده رشد مطلوب اقتصادی بوده است، اضافه کرد: مقایسه رشد اقتصادی کشور در سال 92 که منفی 6.2 درصد بود با سال جاری که به مثبت 6.4 درصد رسیده نشان دهنده عملکرد مناسب دولتمردان در سیاست های برنامه ریزی و توسعه ای کشور در مسیر رشد اقتصادی بوده است.

نوبخت با بیان اینکه توان خرید جامعه یکی دیگر از دغدغه های دولتمردان یازدهم بوده است، اظهار کرد: دولت یازدهم تورم بالای 40 درصد را تحویل گرفت اما طبق آخرین آمار اعلام شده رئیس مرکز آمار ایران که ساعتی پیش اعلام شد، تورم آذرماه به 7.2 درصد رسیده که نسبت به آبان ماه با کاهش 3 دهم درصدی همراه بوده است که از لحاظ مقایسه نقطه به نقطه از 6.9 درصد به 6.1 درصد تقلیل پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی آمارها نشان دهنده آن است که کشور در مسیر درستی قدم بر می دارد، اضافه کرد: در این عملکرد مشارکت بخش های غیردولتی قابل تقدیر است و باید از همکاری مجلس شورای اسلامی که در تمامی مشکلات همراه دولت بوده اند، تقدیر کرد.

نوبخت با بیان اینکه در آغاز امسال دولت در دو مسیر برای رشد اقتصادی گام برداشت، افزود: در وهله نخست به واحدهای تولیدی تسهیلات ویژه اختصاص یافت و در وهله دوم طرح های عمرانی دولت اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای اقتصادی بود که خوشبختانه هر دو موضوع در شش ماهه نخست سالجاری محقق شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار اعلام شده ساعت 18:30 اول دی ماه تعداد 18 هزار و 823 واحد تولیدی با اعتبار 12 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند، تصریح کرد: این واحدها یا بالای 60 درصد پیشرفت داشته اند یا راکد شده بودند یا با تمام ظرفیت کار نمی کردند.

وی با بیان اینکه برخی ها عادت دارند خدمات فرزندان خدوم ملت را نادیده بگیرند، اضافه کرد: مجامع بین المللی که در مباحث آماری با کسی شوخی و تعارف ندارند و آن ها رشد اقتصادی کشورمان را 6.6 درصد اعلام می کنند اما بازهم برخی منتقدین داخلی آن را نادیده گرفته و تمسخر می کنند و اگر آن ها با این کار آرامش پیدا می کنند، ما هم از آرامش آن ها خوشحال می شویم.

نوبخت بخش قابل توجهی از این رشد اقتصادی را بابت عبور از تحریم ها و فروش 2 میلیون و 800 هزار بشکه نفت دانست و عنوان کرد: آیا تمامی این آمارها کذب است؟ آیا به خودکفایی رسیدن در گندم هم آمارسازی است؟ چرا نمی خواهند خدمات دولت را مشاهده کنند.

وی در پایان گفت: در سال 92 تولید گندم کشور 4 و نیم میلیون تن بود که امسال به 11 و نیم میلیون تن رسید و از خرید تضمینی 4 هزار میلیارد تومان به 14 هزار و 700 میلیارد تومان رسید که همگی این موارد نشان دهنده عزم دولت و مردم برای توسعه کشور است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین