امیر اسماعیلی در نشست خبری:

رزمایش ۵ روزه پدافند هوایی ارتش از فردا در جنوب کشور آغاز می‌شود/ اس ۳۰۰ به محض گسترش "تست" می‌شود

امیر اسماعیلی

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) گفت: رزمایش بزرگ پدافند هوایی ارتش از فردا به مدت ۵ روز در جنوب کشور آغاز می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) صبح امروز در یک نشست خبری در بوشهر گفت: رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت حق از صبح فردا به مدت 5 روز در وسعتی معادل 496 هزار کیلومتر مربع در گستره اهواز، شیراز، تا کرمان، بوشهر، هرمزگان، جزایر سه گانه، جزیره کیش و جزیره خارک و در تمام مرزهای هوایی این مناطق برگزار می‌شود.

وی افزود: در این رزمایش سراسری و مشترک، یگان‌های پدافند هوایی ارتش، سپاه(نیروهای هوافضای سپاه) یگان کنترل عملیاتی نداجا، توپخانه‌های ارتش و سپاه، یگان‌هایی از بسیج و نیروی انتظامی و همچنین جنگنده‌های F4 نیروی هوایی ارتش مشارکت خواهند داشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) تصریح کرد: در این رزمایش بیش از هزار نقطه دفاعی و بیش از 17 هزار نفر از پرسنل کادر و وظیفه نیروهای مسلح به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشارکت داشته‌اند. همچنین برای انتقال تجربه به جوانان به صورت کاملاً عملی، قرارگاهی پیش بینی شده که قرارگاه حضرت علی اکبر (ع) نام دارد که در این قرارگاه جوانانی با سن خدمتی زیر 15 سال این فرصت را خواهند داشت که در مرحله تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حضور داشته و در تست‌های سرد و گرم انواع سلاح‌ها به صورت مستقل مشارکت کنند و این به معنای انتقال تجربه است.

امیر اسماعیلی ادامه داد: رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7 در حساس ترین نقطه کشور انجام می‌شود البته ما شاهد حضور تعدادی از هواپیماهای فرامنطقه‌ای در خارج از مرزهای هوایی و دریایی کشور هستیم اما تأکید می‌کنیم که این هواپیماها محدوده خود را حفظ کنند و بدانند که ما در کسری از ثانیه اقدام می‌کنیم. آنها باید از منطقه رزمایش کاملا دور باشند.

وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش از سامانه‌های راداری، شنود الکترونیکی، موشکی(ارتفاع پایین، ارتفاع متوسط و ارتفاع بالا) در طیف‌های مختلف فرکانسی توسط ارتش و سپاه به کار گرفته خواهد شد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7 جنگ الکترونیک در سطح بالایی انجام خواهد شد، اظهار داشت: در این رزمایش همچنین حجم بالایی از شلیک‌ها را خواهیم داشت که این شلیک‌ها پس از کشف هدف توسط قرارگاه پدافند هوایی به سوی دشمن فرضی انجام می‌شود.

امیر اسماعیلی اضافه کرد: خروجی این رزمایش اقتدارنمایی و همچنین رسیدن به هدف نهایی یعنی یک پارچگی و انسجام در شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی و توسط جوان‌ترین سازمان رزم نیروهای مسلح یعنی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) است.

وی با اشاره به سرنگونی یک فروند کوادکوپتر در روز جمعه و توسط قرارگاه پدافند هوایی نیز گفت: هر پرنده‌ای اعم ازباسرنشین و بی سرنشین متعلق به هر نقطه‌ای از دنیا که باشد باید برای پرواز در آسمان جمهوری اسلامی ایران مجوز داشته باشد و برای ما مهم نیست که این پرنده متعلق به کدام شرکت، سازمان یا نهاد است. در همین زمینه روز جمعه شاهد بودیم که در  حساس ترین نقطه کشور یعنی تهران و در شلوغ‌ترین نقطه تهران یعنی میدان انقلاب و زمان برگزاری نماز جمعه، یک فروند کوادکوپتر متعلق به یک گروه مستندساز به منطقه ممنوعه نزدیک شد که با هوشیاری هم‌رزمانم این پرنده بدون سرنشین علی رغم اینکه به دلیل اندازه کوچکش، دیدن آن سخت بود رهگیری و منهدم شد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه گروه مستندساز دارای مجوز بودند اما مجوز پرواز کوادکوپتر نداشتند، تأکید کرد: هر پرنده‌ای قصد پرواز در آسمان جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد باید حتما از قرارگاه پدافند هوایی مجوز پرواز دریافت کند.

امیراسماعیلی همچنین با اشاره به برنامه‌های دیگر رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7، گفت: دراین رزمایش سیستم‌ها و سامانه‌های مختلفی به صورت تلفیقی تست خواهند شد و این یعنی ما در رزمایش فردا از سامانه کنترل و فرماندهی فکور برای تست تلفیقی سامانه‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی  در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال تست سامانه موشکی S300 در این رزمایش تأکید کرد: در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7 فقط از سامانه‌های بومی باستفاده خواهیم کرد البته S300 نیز متعلف به مردم ایران است ولی این سامانه به محض گسترش در غیر از این رزمایش و در بقیه تاکتیک‌ها تست خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین